Ciepłe swetry, sweterki na paznokciach, pumpkin latte czyli gorące trendy, które sygnalizują jesień

Swetry i kapelusze jesień 2023

Chociaż pogoda jest ciągle iście wiosenna, a wręcz nawet letnia to czas pędzi nieubłaganie, a kalendarz wskazuje, że astronomiczna jesień zawitała na dobre. Nie mam nic przeciwko, taką jesień z piękną pogodą za oknem to ja bardzo szanuję. Pogoda nas nieco oszukuje, ale trendy pokazują, że z tą jesienią to warto się zaprzyjaźnić, bo jest… piękna, ciepła i pyszna.

Trendy jesienne 2023 czyli witaj jesieniaro

Według badania CBOS tylko 4% Polaków lubi jesień a 3% zimę. Nie ma co się dziwić, bo większości z nas w naszym klimacie jesień kojarzy się z ciemnością, zimnem i pluchą za oknem. Owszem, zdarzają się dni złotej polskiej jesieni, ale najczęściej są to pojedyncze momenty, po których szybko przychodzą deszcze i zawieje. Osobiście lubię jesień i te wszystkie jesieniarskie trendy: płaszcze, kapelusze i berety, ciepłe sweterki i… ciasto marchewkowe z dyniowym latte. Traktuję ten czas jako takie zwolnienie na chwilę i wyciszenie. Latem się przecież tyle zawsze dzieje! Można pospacerować, pójść do kawiarni po ulubioną kawę, nadrobić zaległości na Netflixie. Przytulnie, prawda?

Pumpkin latte najlepiej smakuje jesienią
Pumpkin latte najlepiej smakuje jesienią

Tej jesieni w trendach modowych znów znajdziemy całą masę ciekawych ubrań. Przeważają odcienie brązu i beżu, ale także khaki, borda i szarości. Przedstawiamy nasze typy płaszczy, swetrów i kapeluszy idealnych do jesieniarskiej stylówki.

Ciepłe i miękkie sweterki na jesień

Zatop się w ciepłym i przyjemnym sweterku z kubkiem kawy w ręku i ulubioną książką. Sprawdź nasze sweterkowe propozycje dostępne w sklepach:

Stylowe kapelusze i czapki na jesień

Sweterki na paznokciach – jesienny hit

Kolejnym gorącym trendem tej jesieni są piękne wypukłe zdobienia w postaci tzw. sweterków na paznokciach. Jeżeli wykonujesz samodzielnie w domu swój manicure hybrydowy, wówczas przy odrobinie wprawy jesteś w stanie przygotować samodzielnie taką stylizację. Potrzebujesz jedynie lakieru hybrydowego, topu matowego i pędzelka do zdobień i mnóstwa cierpliwości i pewnej ręki.

Sweterek na paznokciach - prosta i efektowna stylizacja na jesień
Sweterek na paznokciach – prosta i efektowna stylizacja na jesień

Jak wykonać sweterek na paznokciach?

  1. Paznokcie pomaluj dwukrotnie lakierem hybrydowym po wcześniejszym nałożeniu bazy i nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu. Utwardź w lampie.
  2. Następnie matowym topem pomaluj wszystkie paznokcie. Na macie zdecydowanie łatwiej jest malować zdobienia i są one wyraźniej widoczne. Utwardź w lampie.
  3. Na wybranym paznokciu, cieniutkim pędzelkiem do wykonywania zdobień namaluj dwie równoległe do siebie pionowe linie wzdłuż paznokcia. Utwardź i powtórz ten proces dwa lub trzy razy w zależności od tego jak bardzo wypukłe chcesz wykonać zdobienie.
  4. Pomiędzy liniami możesz namalować romby, lub równoległe do siebie falki przypominające warkocz. Dobrze też wyglądają serduszka. Po zewnętrznej stronie pionowych linii namaluj kropeczki prowadzące wzdłuż linii. Utwardź i powtórz proces dwa lub 3 razy. Najtrudniejsza jest pierwsza warstwa i do niej dobrze jest się przyłożyć. Kolejne malujemy już po gotowym szlaczku więc jest to już dużo łatwiejsze.
  5. Całą stylizację pokryj bardzo cieniuteńką warstwą topu matowego i utwardź. Jeśli dasz go za dużo to wypukłości wzorku będą mniej widoczne.
Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

editor
Redaktor naczelna AleKobieco.pl. Z wykształcenia socjolog, zawodowo manager z wieloletnim stażem, właścicielka agencji reklamowej <a href="https://seooffice.pl">SEO Office</a>. W serwisie podejmuje tematy społeczne i kulturalne, a także dotyczące finansów, biznesu, oraz rozwoju osobistego. Uprawia amatorsko kolarstwo szosowe i górskie, miłośniczka przyrody i zwierząt, od 14 lat wegetarianka. Szczęśliwa posiadaczka samoyeda o imieniu Bidon.

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *