#TrendAlert: Bomberka – modnie i stylowo

TrendAlert - Bomberki

Prognozy pogody coraz bardziej przypominają nam o zbliżającej się wiośnie. Warto więc już teraz nieco przewietrzyć i odświeżyć swoją szafę i wprowadzić do niej powiew nowości. Prawdziwą bombą modową tej wiosny będzie… bomberka. Wyręczyliśmy Cię i wybraliśmy za Ciebie najciekawsze modele dostępne w sklepach.

Skąd ta moda na bomberkę?

Bomberki (z ang. bomber jackets) zyskały popularność dzięki swojemu militarnemu pochodzeniu. Pierwotnie były one projektowane dla pilotów wojskowych podczas I i II wojny światowej, którzy potrzebowali ciepłej i funkcjonalnej odzieży do lotów w zimnych warunkach.

Po wojnie, bomberki stały się popularnym elementem garderoby wśród cywilów, zwłaszcza w krajach Zachodu, gdzie zaczęły być postrzegane jako symbol młodzieżowej subkultury głównie przez baseball, z którego współcześnie czerpią sportowe kroje. W latach 80. i 90. XX wieku zyskały popularność wśród fanów muzyki hip-hopowej i punkowej.

Od tamtego czasu bomberki były kilkakrotnie modyfikowane i zmieniały swój styl, w zależności od trendów modowych i kulturowych. W ostatnich latach, bomberki zyskały na popularności ponownie, stały się one bardzo modne ze względu na swoją wszechstronność i uniwersalność. Można je łączyć z różnymi stylami ubioru i nadają się na różne okazje, od casualowych po bardziej formalne. Choć bomberki mocno przylgnęły do łatki kurtki młodzieżowej to tak naprawdę jest to świetna propozycja na wiosnę również dla dojrzałych kobiet. Gładkie kolorystycznie lub w kwiatowe wzory mogą być noszone przez kobiety w każdym wieku.

Sprawdź bomberki w sklepach:

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

author

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *