3 rzeczy, których nie kupuj na wyprzedażach

Czego nie kupować na wyprzedażach?

Sezon wyprzedaży 2019 możemy już uznać za otwarty. W większości sieciówek i sklepów internetowych letnia kolekcja została objęta promocyjnymi cenami. A co najlepsze z tygodnia, na tydzień ceny będa tylko niższe. Zanim jednak ruszymy na łowy warto zaplanować co konkretnie zamierzamy upolować. Dzięki temu unikniemy pochopnych wyborów i sterty niepotrzebnych, słabych jakościowo ubrań kupionych pod wpływem emocji. Zastanawiasz się czego unikać w czasie wyprzedaży? Mamy dla Ciebie kilka rad.

Hity poprzedniego sezonu

To coś, co zdecydowanie zbyt często zdarza nam się kupować podczas wyprzedaży. W końcu cały sezon było bardzo modne, zostało okrzyknięte gorącym hitem i nosiły to wszystkie gwiazdy. Zanim trafiło na promocję było też bardzo drogie. W czasie wyprzedaży ceny sezonowych hitów spadają o 50% i więcej. Zastanawiasz się pewnie, dlaczego więc miałabyś tego nie kupować? Odpowiedź jest prosta, skoro cena z bardzo wysokiej, stała się bardzo niska, wygląda na to, że właśnie przestało to być aż tak modne. Jednosezonowe hity, jak sama nazwa wskazuje, są modne tylko przez krótki czas. Kupione na wyprzedażach zakłada się zaledwie kilka razy, a po kilku tygodniach giną w czeluściach naszych szafy i więcej z nich nie wychodzą.

Ubrania w złym rozmiarze

Kolor i krój idealny, cena atrakcyjna, ale Twojego rozmiaru niestety już nie ma… Mimo to kupujesz tą rzecz i starasz się nie zauważać, że gdzieś odstaje lub wręcz przeciwnie zbyt mocno ściska? Chyba każda z nas uległa kiedyś tej pokusie. Niestety kolejny, często popełniany przez nas grzech w czasie wyprzedaży. Kupujemy coś, mimo, że nie jest dostępne w naszym rozmiarze. W efekcie do naszej szafy trafia rzecz bezużyteczna i taka, z której z całą pewnością już za kilka tygodni (albo i szybciej) będziemy niezadowolone. Co więcej, z dużym prawdopodobieństwem pozbędziemy się jej przy pierwszej lepszej okazji. Z takiego zakupu lepiej zrezygnować i zainwestować pieniądze w coś, co nam posłuży.

Ubrania, które nie pasują do Twojej garderoby

To kolejny błąd, który zdarza nam się popełniać podczas wyprzedaży. Kupujemy rzeczy, które mają atrakcyjną cenę i podobają nam się, ale zupełnie nie pasują do tego, co już znajduje się w naszej szafie. To również często skutkuje tym, że zakupione przez nas ubrania leżą w szafie i obrastają kurzem. Dlatego przed zakupem warto się zastanowić – czy faktycznie tego potrzebuję? Czy będzie to pasowało do tego co jest w mojej szafie? Te pochopne wybory często skutkują wydawaniem kolejnych pieniędzy, aby kupić coś, co będzie pasowało do uprzednio zakupionej części garderoby.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *