Dni wolne w 2023 roku – wykorzystaj je dobrze!

Dni wolne w 2023 roku - wykorzystaj je dobrze!

Początek roku to zawsze czas planowania i szukania możliwości na wykorzystania dni wolnych, aby przedłużyć sobie długie weekendy i cieszyć się fajnymi wczasami i czasem spędzonym z bliskimi. W tym roku nie nacieszymy się zbytnio długimi weekendami, choć będzie kilka okazji do przedłużenia sobie mini wczasów. Kiedy wypadają w 2023 roku dni wolne i jak je wykorzystać najlepiej? Odpowiadamy!

Jak wykorzystać dni wolne od pracy? Nasze pomysły

Tak zwany „work life balance” jest ważny dla utrzymania zdrowia psychofizycznego. Nieważne jak bardzo kochasz swoją pracę, warto się co jakiś czas od niej oderwać i zdystansować. Dzięki temu będziesz w stanie się całkowicie zrelaksować, oddać przyjemnościom, na które zawsze brakuje Ci czasu a po krótkiej przerwie wrócisz do obowiązków zrelaksowana, pełna sił, nowych pomysłów i motywacji do działania.

Oto kilka pomysłów na to, jak wykorzystać dni wolne:

 1. Podróżowanie: jeśli masz do dyspozycji dłuższy weekend lub kilka dni wolnych, wykorzystaj to by wybrać się w podróż. Może to być wyjazd za miasto lub zagraniczna wycieczka, w zależności od Twoich możliwości.
 2. Aktywności na świeżym powietrzu: jeśli lubisz aktywności na świeżym powietrzu, wykorzystaj dni wolne na spacer, wycieczkę rowerową, wspinaczkę górską lub inną formę rekreacji. Twoje płuca i cera potrzebują świeżego powietrza. Wykorzystaj ładną pogodę i spędź aktywnie czas.
 3. Zwiedzanie: wiele miast oferuje zwiedzanie ciekawych miejsc i atrakcje często w obniżonych promocyjnych cenach. Może to być muzeum, teatr, wystawa czy park rozrywki, skorzystaj z okazji by poznać coś nowego, co Cię interesuje i rozwija.
 4. Spotkania z przyjaciółmi i rodziną: dni wolne to doskonała okazja do spotkania się z przyjaciółmi i rodziną. Możecie wybrać się do restauracji, na koncert lub po prostu spędzić czas razem w domu rozmawiając i grając w gry planszowe.
 5. Hobby i zainteresowania: jeśli masz jakieś hobby lub zainteresowanie, skorzystaj z dni wolnych by poświęcić się temu. Może to być malowanie, pisanie, gotowanie lub inna forma rozwijania swoich zainteresowań. Zrób coś co Cię oderwie i odpręży chociaż na kilka dni.
 6. Czas dla siebie: dni wolne to doskonała okazja by po prostu odpocząć i zadbać o siebie. Możesz wybrać się na masaż, do spa, na basen czy po prostu spędzić czas z książką czy filmem. Zadbaj o to, aby nic nie niepokoiło Cię w te dni. Nie odbieraj telefonów, nie sprawdzaj maili. To jest Twój czas, wykorzystaj go na reset.

Kiedy wypadają dni wolne od pracy w 2023 roku?

 • 1 stycznia (niedziela) — Nowy Rok
 • 6 stycznia (piątek) — Święto Trzech Króli
 • 9 kwietnia (niedziela) — Wielkanoc
 • 10 kwietnia (poniedziałek) — Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja (poniedziałek) — Święto Pracy
 • 3 maja (środa) — Święto Konstytucji 3 Maja
 • 28 maja (niedziela) — Zielone Świątki
 • 8 czerwca (czwartek) — Boże Ciało
 • 15 sierpnia (wtorek) — Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 • 1 listopada (środa) — Wszystkich Świętych
 • 11 listopada (sobota) — Święto Niepodległości
 • 25 grudnia (poniedziałek) — Boże Narodzenie
 • 26 grudnia (wtorek) — Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Jak widzimy, kilka z dni ustawowo wolnych od pracy wypada w tym roku w weekend. Kodeks pracy przewiduje jednak, że za święto państwowe wypadające w weekend przysługuje pracownikowi możliwość odebrania wolnego dnia we wskazanym przez pracodawcę terminie. Warto więc dowiedzieć się wcześniej jaką datę wyznaczył pracodawca i spróbować dobrze zaplanować ten czas.

Atrakcyjnie wygląda w tym roku weekend majowy, który daje możliwość 5 dni wolnego przy wzięciu wolnego 2 maja. Ciepła majowa pogoda i 5 dni wolnego to dobra możliwość na wyjazd zagraniczny, nad polskie morze lub szansa na zdobywanie szczytów w polskich górach.

Kolejna szansa na długi weekend to 8,9,10,11 czerwca czyli biorąc wolne 9 czerwca (piątek po Bożym Ciele) mamy szansę na 4 dni odpoczynku co warto wykorzystać.

Ostatnia szansa na kilka dni wolnego w tym roku przypadnie w sierpniu w okolicach święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który wypada we wtorek. Zatem biorąc wolne na poniedziałek 14 sierpnia mamy szansę cieszyć się 4 dniami odpoczynku i relaksu.

Ten rok nie jest obfitujący w okazje do przedłużonych weekendów, na więcej szans będziemy mogli liczyć dopiero w 2024 roku kiedy ro zarówno Boże Narodzenie, Nowy Rok jak również majówka wypadną zdecydowanie korzystniej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

3 Comments

 • Maryna_88 , 18 marca 2023

  Jakoś lipa w tym roku z długimi weekendami, ale coś tam się wykombinuje 😀

 • sonia , 19 marca 2023

  Na szczęście mam homeoffice i kiedy chcę to sobie wyjeżdżam i pracuję wtedy kiedy mi wygodnie

 • Loui , 20 marca 2023

  Nie mogę się doczekać majówki. Portugalio nadchodzę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *