Manicure na Halloween – proste i efektowne wzory

Manicure na Halloween - proste i efektowne wzory

Halloween coraz bardziej przyjęło się w polskich warunkach. Niegdyś święto to kojarzone było jedynie z bogatymi zdobieniami domów oraz imprezami organizowanymi z tej okazji za oceanem, jednak w ostatnich latach nie sposób nie zauważyć pozytywnego odbioru tego dnia także w naszym kraju. Liczne przyjęcia organizowane zarówno przez konkretne kluby czy specjalnie skomponowane menu w restauracjach mocno konkurują z domówkami. Niezależnie na jaki sposób obchodzenia Halloween się zdecydujemy, warto zadbać o odpowiedni wygląd, który nawiązuje do mrocznych akcentów. Dziś przyjrzymy się najbardziej efektownymi wzorami paznokci, które wykonać możemy samodzielnie w domu.

Czarny manicure na Halloween

Manicure z wykorzystaniem czarnego koloru to najbardziej popularny sposób pomalowania paznokci na Halloween. Najczęściej jednak kolor ten staje się bazą do wykonania efektownych wzorów na powierzchni paznokci, bądź używany jest do wypełnienia powierzchni płytki kilku paznokci. Zazwyczaj jeśli decydujemy się na pomalowanie trzech czy czterech paznokci w kolorze czarnym, wzory umieszczamy na pozostałych z nich. Czarny manicure może mieć wykończenie błyszczące, ale coraz częściej także satynowe czy matowe.

Pajęczyny na paznokciach

Sposobów wykorzystania pajęczyn na paznokciach jest wiele. Do najpopularniejszych z nich należy jednak namalowanie z wykorzystaniem czarnego lakieru pajęczyny, bądź jej części na serdecznych paznokciach oraz kciukach. W przypadku takiego rozwiązania te dwa paznokcie pokrywamy delikatnym kolorem lakieru, mocno zbliżonym do naturalnej barwy płytki, a następnie malujemy ową pajęczynę pędzelkiem do zdobień. Pozostałe paznokcie pozostają czarne. 

Innym sposobem na wykorzystanie motywu pajęczyny na manicure na Halloween jest jednolite pomalowanie wszystkich paznokci na czarno. Następnie za pomocą niewielkiego pędzelka rysujemy pajęczyny na każdym z paznokci. W zależności od naszych umiejętności możemy narysować także pająka. 

Dyniowy klimat na paznokciach

Ciekawym sposobem wykonania manicure na Halloween jest nawiązanie do klimatu dyń, nie tylko kolorem, ale także wyglądem. W tym celu wszystkie paznokcie malujemy na pomarańczowo. Wzorki tworzymy wedle uznania na palcu serdecznym i środkowym, serdecznym i kciuku bądź na wszystkich paznokciach. Na wybranych paznokciach z wykorzystaniem czarnego lakieru do paznokci tworzymy różne rodzaje twarzy dyni. Najłatwiej jednak zdecydować się na malowanie oczu w kształcie małych trójkącików oraz fantazyjnego uśmiechu.

Naklejki dla mniej wprawionych

Doskonałą alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie potrafią samodzielnie tworzyć wymagających precyzji i cierpliwości wzorów, są naklejki do paznokci. Kupić możemy je w większości drogerii oraz specjalistycznych sklepów posiadających w asortymencie akcesoria do wykonywania manicure. Naklejki umieścić można zarówno na jednolicie pomalowanych paznokciach, jak i na uprzednio stworzonym ombre. Wyjątkowo dobrze wyglądają czarne naklejki na ombre stworzonym z połączenia koloru pomarańczowego i czarnego. Aby z kolei stworzyć manicure ombre, należy wybrane kolory lakierów nałożyć na gąbkę, a następnie stemplować poszczególne płytki paznokcia z jej użyciem.

Halloweenowe stemple do paznokci

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są stemple do paznokci, dzięki którym wykonamy bardzo ciekawe zdobienia. Stemplowanie polega na zdejmowaniu specjalnym stempelkiem wzoru z metalowej blaszki, którą pokrywamy specjalnym żelem do stempli i przenoszenie za jego pomocą wzorku na paznokcie. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele szablonów do stempli, zarówno do uzyskiwania ciekawych efektów w codziennym manicure jak i tym okazjonalnym. Bez problemu znajdziemy szablony do stempli także na Halloween czy Boże Narodzenie dzięki czemu uzyskamy nieograniczone możliwości tworzenia bardzo ciekawych wzorków na paznokciach, którymi wprawimy w zachwyt znajomych.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *