DIYPrezentyPrezenty dla Niej

Prezent na Dzień Matki? Zrób go sama! Sprawdź pomysły i inspiracje na DIY dla mam

Prezenty na Dzień Matki DIY

Wasze mamy też przechowują pamiątki i laurki, które samodzielnie lub z rodzeństwem przygotowywałyście z okazji Dnia Matki? Zrób mamie niespodziankę i przygotuj prezent z okazji Dnia Matki własnoręcznie. Takie własnoręcznie zrobione prezenty na długo zapadają w pamięci, a dzięki nim możesz przekazać swojej mamie cząstkę nie tylko swojej pracy, ale i serca i podzielić się z nią czymś nieszablonowym i personalizowanym, przygotowanym specjalnie dla niej z okazji jej święta.

Prezenty DIY dla mamy kochającej rośliny

Dzień Matki kojarzy się przede wszystkim z bukietem kwiatów, którymi obsypujemy nasze mamy. A co, gdyby motyw kwiatów lub roślin w ogóle wykorzystać w inny sposób? Jaki? Na przykład przygotowując piękne kwiatowe obrazy do powieszenia na ścianę jako zgrabne połączenie laurki z bukietem kwiatów?

Innym bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla mamy, który bez problemu przygotujesz samodzielnie w domu jest las w słoiku. Piękne, wysokie szklane słoje bez problemu kupisz w sklepach typu Obi czy Castorama i wypełnisz je tym co najlepszego dała matka natura. Las w słoiku stanowi piękną ozdobę. Z czasem w słoju stworzy się mikroklimat, dzięki któremu rośliny w nim zamknięte nie będą wymagały podlewania i pielęgnacji, gdyż same będą regulowały wilgotność w zamkniętym słoju.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez ’87 Pole Dance NailArt (@monisia.strojnisia)

Prezenty DIY dla mamy sentymentalnej

Twoja mama uwielbia wspominać jak byłaś małym dzieckiem i wiecznie przytacza śmieszne anegdoty z twojego dzieciństwa? Stwórz mamie piękną ręcznie robioną ramkę, w której umieścisz swoje zdjęcia od dzieciństwa do dorosłości. Jesteśmy pewne, że mamie ze wzruszenia popłynie co najmniej jedna łza po policzku i będzie Ci wdzięczna za ten prezent pełen pięknych wspomnień. Pamięć bywa ulotna, ale za każdym razem, kiedy twoja mama spojrzy na ramkę będzie przypominała sobie na nowo te wszystkie miłe rodzinne historie.

Praktyczne prezenty DIY dla mamy

Jeżeli uwielbiasz rękodzieło, a maszyna do szycia, szydełko lub druty nie stanowią dla Ciebie większego wyzwania, możesz przygotować dla swojej mamy praktyczny prezent, np. ręcznie robiony szal czy coś prostszego jak dekoracyjna poduszka, która będzie stanowiła piękną ozdobę kanapy i przypominała Twojej mamie jakie ma szczęście, że ma tak zdolną córkę 😉

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla mamy będą ręcznie robione mydełka z dodatkiem ziół i polnych kwiatów. Bez problemu przygotujesz je samodzielnie w domu, a jako foremek możesz użyć silikonowych foremek do lodu.

Prezent na Dzień Matki DIY - ręcznie robione mydełka

Prezent na Dzień Matki DIY – ręcznie robione mydełka

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Podziel się

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Obserwuj nas na Facebooku!


This will close in 30 seconds