Prezent na Dzień Matki? Zrób go sama! Sprawdź pomysły i inspiracje na DIY dla mam

Prezenty dla mamy DIY

Dzień Matki tuż tuż, a to doskonały pretekst, żeby podziękować swojej mamie za wszystkie lata, które poświęciła na nasze wychowanie, za troskę, opiekę i to kim dziś dzięki niej się staliśmy. Nie musisz jednak wydawać pieniędzy na drogie prezenty, bo te przygotowanie własnoręcznie będą miały dla niej najwyższą wartość. Masz jeszcze trochę czasu, żeby przygotować coś własnoręcznie i zaskoczyć swoją mamę pięknym własnoręcznie przygotowanym drobiazgiem DIY. Sprawdź nasze propozycje!

Wasze mamy też przechowują pamiątki i laurki, które samodzielnie lub z rodzeństwem przygotowywałyście z okazji Dnia Matki? Zrób mamie niespodziankę i przygotuj prezent z okazji Dnia Matki własnoręcznie. Takie własnoręcznie zrobione prezenty na długo zapadają w pamięci, a dzięki nim możesz przekazać swojej mamie cząstkę nie tylko swojej pracy, ale i serca i podzielić się z nią czymś nieszablonowym i personalizowanym, przygotowanym specjalnie dla niej z okazji jej święta.

Prezenty DIY dla mamy kochającej rośliny

Dzień Matki kojarzy się przede wszystkim z bukietem kwiatów, którymi obsypujemy nasze mamy. A co, gdyby motyw kwiatów lub roślin w ogóle wykorzystać w inny sposób? Jaki? Na przykład przygotowując mamie biżuterię z zatopionymi kwiatkami, np. pięknymi niezapominajkami.

Innym bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla mamy, który bez problemu przygotujesz samodzielnie w domu jest las w słoiku. Piękne, wysokie szklane słoje bez problemu kupisz w sklepach typu Obi czy Castorama i wypełnisz je tym co najlepszego dała matka natura. Las w słoiku stanowi piękną ozdobę. Z czasem w słoju stworzy się mikroklimat, dzięki któremu rośliny w nim zamknięte nie będą wymagały podlewania i pielęgnacji, gdyż same będą regulowały wilgotność w zamkniętym słoju.

Prezenty DIY dla mamy sentymentalnej

Twoja mama uwielbia wspominać jak byłaś małym dzieckiem i wiecznie przytacza śmieszne anegdoty z twojego dzieciństwa? Stwórz mamie piękną ręcznie robioną ramkę, w której umieścisz swoje zdjęcia od dzieciństwa do dorosłości. Jesteśmy pewne, że mamie ze wzruszenia popłynie co najmniej jedna łza po policzku i będzie Ci wdzięczna za ten prezent pełen pięknych wspomnień. Pamięć bywa ulotna, ale za każdym razem, kiedy twoja mama spojrzy na ramkę będzie przypominała sobie na nowo te wszystkie miłe rodzinne historie.

Jeszcze innym ciekawym prezentem fotograficznym będzie wspólna sesja fotograficzna z mamą. Czas leci, nasi rodzice stają się coraz starsi, a zdjęcia pozwalają zatrzymać czas i miło wspominać naszych bliskich. Wspólna sesja to także świetna zabawa, szansa na zbliżenie się do mamy (wiemy, że relacje matki z córką bywają trudne) i czas spędzony z bliską osobą.

Praktyczne prezenty DIY dla mamy

Jeżeli uwielbiasz rękodzieło, a maszyna do szycia, szydełko lub druty nie stanowią dla Ciebie większego wyzwania, możesz przygotować dla swojej mamy praktyczny prezent, np. ręcznie robiony szal czy coś prostszego jak dekoracyjna poduszka, która będzie stanowiła piękną ozdobę kanapy i przypominała Twojej mamie jakie ma szczęście, że ma tak zdolną córkę 😉

Poduszka fala robiona na szydełku
Poduszka fala robiona na szydełku

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla mamy będą ręcznie robione mydełka z dodatkiem ziół i polnych kwiatów. Bez problemu przygotujesz je samodzielnie w domu, a jako foremek możesz użyć silikonowych foremek do lodu.

Piękne mydełka DIY - prezent na Dzień Matki
Piękne mydełka DIY – prezent na Dzień Matki, fot. Adobe Stock
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *