Manciure hybrydowy – jak zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy to technika, która cieszy się ogromną popularnością w salonach kosmetycznych. Wykorzystuje lakiery, które łączą zwykły lakier z preparatem światłoutwardzalnym, dzięki czemu uzyskujemy naprawdę bardzo trwałą stylizację paznokci, która dobrze wykonana jest w stanie spokojnie utrzymać się na płytce przez 2-3 tygodnie.

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne, ale wymaga posiadania specjalnych lakierów do hybrydy, preparatów, które nakłada się pod lakier, ale przede wszystkim specjalnej lampy UV do utwardzania hybryd. Wydaje się skomplikowane i drogie? To tylko pozory, bo inwestycja zwraca się już po drugim malowaniu, za które w salonie zapłaciłabyś ok. 160 zł, a w tej cenie w domu możesz cieszyć się trwałym manicure przez co najmniej rok.

Stylizację hybrydową należy zacząć od przygotowania płytki paznokci i skórek – spiłować paznokcie do pożądanego kształtu, a skórki najlepiej usunąć oraz odtłuścić płytkę. Kolejnym krokiem jest nałożenie na paznokcie primera , a następnie bazy hybrydowej, którą utwardza się lampą UV. W następnym etapie nakłada się cienką warstwę lakieru, utwardza ją w lampie i nakłada drugą warstwę i ponownie utwardza w lampie. Na zakończenie manicure hybrydowego nakłada się top, który nada połysk i utrwali stylizację. W skórki standardowo wcieramy olejek, a w dłonie krem.

Oprócz wyjątkowej trwałości manicure hybrydowego odchodzi nam także cały czas, który poświęciłybyśmy na suszenie warstw lakieru, co przy klasycznym manicure czasem trwa całkiem sporo czasu i trzeba bardzo uważać, żeby w trakcie suszenia nie uszkodzić stylizacji.

Za pomocą techniki hybrydowej możemy przygotować stylizacje, które przy użyciu normalnego lakieru byłyby niemożliwe do uzyskania, np. paznokcie ombre. Ma więc bardzo szerokie zastosowanie i ogrom możliwości jeżeli chodzi o przygotowanie trwałych stylizacji.

Manicure hybrydowy – krok po kroku:

  1. Przygotowanie płytki paznokcia, zmatowienie, odtłuszczenie, nadanie kształtu oraz usunięcie skórek.
  2. Nałożenie primera pojedynczymi pociągnięciami, na dole płytki, po bokach i na górze.
  3. Nałożenie cienkiej warstwy bazy hybrydowej i utwardzenie jej przy użyciu lampy UV.
  4. Nałożenie warstwy lakieru hybrydowego i utwardzenie go przy użyciu lampy.
  5. Nałożenie kolejnej warstwy lakieru i ponownie utwardzenie go w lampie.
  6. Nałożenie cienkiej warstwy topu.
  7. Wtarcie olejku w skórki wokół paznokci i wmasowanie w dłonie kremu nawilżającego.
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

author

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *