Uroda

Manciure hybrydowy – jak zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku

Manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowy to technika, która cieszy się ogromną popularnością w salonach kosmetycznych. Wykorzystuje lakiery, które łączą zwykły lakier z preparatem światłoutwardzalnym, dzięki czemu uzyskujemy naprawdę bardzo trwałą stylizację paznokci, która dobrze wykonana jest w stanie spokojnie utrzymać się na płytce przez 2-3 tygodnie.

Wykonanie manicure hybrydowego nie jest trudne, ale wymaga posiadania specjalnych lakierów do hybrydy (polecamy lakiery marki Oluscha Kiss >>), preparatów, które nakłada się pod lakier, ale przede wszystkim specjalnej lampy UV do utwardzania hybryd. Wydaje się skomplikowane i drogie? To tylko pozory, bo inwestycja zwraca się już po drugim malowaniu, za które w salonie zapłaciłabyś ok. 160 zł, a w tej cenie w domu możesz cieszyć się trwałym manicure przez co najmniej rok.

Stylizację hybrydową należy zacząć od przygotowania płytki paznokci i skórek – spiłować paznokcie do pożądanego kształtu, a skórki najlepiej usunąć oraz odtłuścić płytkę. Kolejnym krokiem jest nałożenie na paznokcie primera , a następnie bazy hybrydowej, którą utwardza się lampą UV. W następnym etapie nakłada się cienką warstwę lakieru, utwardza ją w lampie i nakłada drugą warstwę i ponownie utwardza w lampie. Na zakończenie manicure hybrydowego nakłada się top, który nada połysk i utrwali stylizację. W skórki standardowo wcieramy olejek, a w dłonie krem.

Oprócz wyjątkowej trwałości manicure hybrydowego odchodzi nam także cały czas, który poświęciłybyśmy na suszenie warstw lakieru, co przy klasycznym manicure czasem trwa całkiem sporo czasu i trzeba bardzo uważać, żeby w trakcie suszenia nie uszkodzić stylizacji.

Za pomocą techniki hybrydowej możemy przygotować stylizacje, które przy użyciu normalnego lakieru byłyby niemożliwe do uzyskania, np. paznokcie ombre. Ma więc bardzo szerokie zastosowanie i ogrom możliwości jeżeli chodzi o przygotowanie trwałych stylizacji.

Manicure hybrydowy – krok po kroku:

  1. Przygotowanie płytki paznokcia, zmatowienie, odtłuszczenie, nadanie kształtu oraz usunięcie skórek.
  2. Nałożenie primera pojedynczymi pociągnięciami, na dole płytki, po bokach i na górze.
  3. Nałożenie cienkiej warstwy bazy hybrydowej i utwardzenie jej przy użyciu lampy UV.
  4. Nałożenie warstwy lakieru hybrydowego i utwardzenie go przy użyciu lampy.
  5. Nałożenie kolejnej warstwy lakieru i ponownie utwardzenie go w lampie.
  6. Nałożenie cienkiej warstwy topu.
  7. Wtarcie olejku w skórki wokół paznokci i wmasowanie w dłonie kremu nawilżającego.

Oferty w sklepach:

Podziel się

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *