Maseczka z węgla aktywnego, czyli czarna maska idealna do walki z zaskórnikami

Maseczka z węgla aktywnego

Zmagasz się z trądzikiem i zaskórnikami? Wykorzystaj właściwości aktywnego węgla i skutecznie pozbądź się zanieczyszczeń zgromadzonych w Twojej skórze stosując tzw. czarną maskę z węgla aktywnego.

Zdrowotne właściwości aktywnego węgla są znane nie od dziś. Węgiel w tabletkach chyba każdy z nas posiada w swojej domowej apteczce w razie problemów jelitowych. Mało kto jednak wie, że aktywny węgiel wykorzystywany jest również w kosmetologii, a czarne maseczki z węgla są bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się zaskórników oczyszczając twarz i regulując wydzielanie sebum.

Maseczka z węgla aktywnego

Głównym składnikiem maseczki jest węgiel drzewny lub kamienny poddany aktywacji. Doskonale usuwa toksyny i zanieczyszczenia zgromadzone na skórze. Węgiel aktywny ma bardzo silne właściwości oczyszczające i ściągające, a maseczka z niego wnika w naskórek jak żadna inna.

Maseczkę z węgla aktywnego możesz przygotować samodzielnie w domu lub kupić w drogerii gotowy produkt. Sprawdzi się w cerze tłustej i mieszanej ze skłonnością do zmian trądzikowych. Nie powinny jej używać osoby ze skórą suchą, podrażnioną i wrażliwą.

Stosowanie maseczki jest bardzo proste jednak nie nadaje się do codziennego stosowania, gdyż mocno przesusza skórę.

Stosowanie maseczki węglowej

Zanim nałożymy maseczkę węglową na twarz, wykonajmy próbę uczuleniową. W tym celu odrobinę maski nałóż na twarz i sprawdź czy nie wystąpią u Ciebie pieczenie czy swędzenie zanim nałożysz ją na całą twarz. Jeśli żadne złe objawy nie wystąpiły, umyj twarz ciepłą wodą lub wykonaj tzw. parówkę tak, aby pory maksymalnie się rozszerzyły. Wówczas łatwiej pozbędziemy się zanieczyszczeń za pomocą maski.

Gotową maseczkę nakładamy na twarz i trzymamy ok. 15-20 minut do całkowitego wyschnięcia. Aktywny węgiel wyciągnie wszelkie zanieczyszczenia i osadzi je na masce, którą delikatnie zdejmujemy pociągając za zastygnięty kawałek. Wraz z maską pozbędziemy się zanieczyszczeń, zaskórników (wągrów) czy łoju. Skóra staje się gładka i idealnie oczyszczona.

Maseczkę bez problemu dostaniesz w markecie czy drogerii zarówno stacjonarnej jak i internetowej. Opakowanie do jednorazowego zabiegu to koszt rzędu kilku złotych. Ceny większych opakowań wahają się mocno pomiędzy kilkunastoma, a kilkudziesięcioma złotymi co jest mocno uzależnione od marki czy dodatkowych składników zawartych w maseczce.

Nie musisz za każdym razem nakładać maseczki na całą twarz. Pełny zabieg oczyszczania twarzy możesz wykonać np. raz w tygodniu, a częściej stosować ją jedynie w tzw. obszarze „T” twarzy, czyli tam gdzie tych zanieczyszczeń czy wągrów znajdziemy najwięcej czyli czole, nosie i brodzie.

Po zabiegu dobrze jest nałożyć na twarz krem nawilżający, który na tak oczyszczonej twarzy dobrze wchłonie składniki, odżywi skórę i nada jej miękkość.

Domowa maseczka z węgla i żelatyny

Maseczkę bez problemu również przygotujesz samodzielnie w domu jeśli dysponujesz dwoma składnikami czyli aktywnym węglem w tabletkach i żelatyną. Jeżeli posiadasz węgiel w ampułkach, należy wysypać ich zawartość, jeżeli posiadasz węgiel w tabletkach, należy rozkruszyć je na proszek. Do węgla dodajemy żelatynę i gorącą wodę. Całość mieszamy i czekamy aż wystygnie. Maseczkę nakładamy na twarz i czekamy aż zastygnie po czym ją zdejmujemy jak plaster.

Domowa maseczka z węgla – zmywalna

Innym sposobem jest przygotowanie maseczki zmywalnej, a nie taką, którą trzeba ściągać. Do jej przygotowania potrzebujesz 2-3 tabletek aktywnego węgla (wysypanego z ampułek, lub w postaci rozkruszonych tabletek) i odrobina wody lub jogurtu, który ukoi i nawilży podrażnioną skórę.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

author

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *