Sprawdzone i skuteczne sposoby na cellulit

Sposoby na cellulit

Cellulit to zmora większości kobiet, ale wbrew pozorom i panowie mogą miewać z nim problem. Wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Skóra z cellulitem ma nieregularny kształt, co wygląda nieestetycznie i zaniża samoocenę osoby, której dotyka problem. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu, ale może również występować na piersiach czy łydkach. Pozbycie się cellulitu lub zmniejszenie jego widoczności nie jest łatwe, szczególnie jeśli posiadasz jego zaawansowane stadium z bardzo widocznymi zgrubieniami podskórnymi połączone z dużą nadwagą. Walka będzie trudna i długa, ale możliwa. Tylko ciężką pracą i konsekwencją w działaniu będziesz w stanie go zwalczyć.

Cellulit polega na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Pod skórą tworzą się wówczas grudki tłuszczu, które tworzą między sobą puste przestrzenie. To w nich gromadzi się woda wraz z produktami przemiany materii. Zjawisku towarzyszy obrzęk, który zaburza prawidłowe ukrwienie.

Spis treści

Cellulit dzieli się ze względu na poziom zaawansowania:

1. Stadium cellulitu
Jego widoczność jest niewielka, zauważalna dopiero po lekkim ściśnięciu fragmentu skóry, na którym zauważalne są delikatne grudki.

2. Stadium cellulitu
Skóra po delikatnym ściśnięciu ma bardziej nierównomierną powierzchnię, a dotyk tego miejsca może powodować lekki ból.

3. Stadium cellulitu
W tym stadium, cellulit jest już widoczny gołym okiem. Skóra jest nierównomierna i grudki mają już zwiększoną objętość

4. Stadium cellulitu
Ten etap cellulitu jest już uważany za chorobę. Skóra ma bardzo liczne i widoczne pofałdowania. Grudki są mocno widoczne i wyczuwalne podczas dotyku, który sprawia duży ból.

Sposoby walki z cellulitem

1. Dieta i ruch
Bez tych dwóch elementów nigdy nie uda Ci się skutecznie zwalczyć cellulitu. Są to 2 najważniejsze sposoby na pozbycie się pomarańczowej skórki. Powstawanie cellulitu bardzo często towarzyszy zatrzymaniu wody w organizmie, dlatego odpowiednie nawodnienie i ruch poprawią elastyczność skóry i zredukują nadmiar tkanki tłuszczowej, który sprzyja powstawaniu problemu. Maksymalnie ogranicz spożycie soli i cukru. Zrezygnuj z fast-foodów i żywności wysoko przetworzonej, ogranicz spożywanie mięsa na rzecz warzyw, chudych ryb i owoców. Jeśli pijesz kawę to przerzuć się na tę czarną i gorzką. Również alkohol i palenie papierosów wpływają na powstawaniu cellulitu, dlatego jeżeli chcesz się go pozbyć raz na zawsze, zrezygnuj z tych używek.

Wraz ze zmianą diety podejmij aktywność ruchową. Zacznij regularnie biegać, jeździć na rowerze, łyżworolkach, trenuj na orbitreku (minimum 60 minut dziennie), skacz na skakance, wykonuj inne aktywności kardio ze szczególnym uwzględnieniem dolnych partii ciała. Ruch pozwoli zredukować tkankę tłuszczową, skóra nabierze elastyczności, a grudki cellulitu zaczną rozbijać się na coraz mniejsze aż w końcu znikną.

2. Masaż antycellulitowy
Masaż poprawia krążenie miejsc objętych cellulitem i wspomaga rozbijanie się podskórnych grudek. Połączony z regularnym peelingiem będzie bardzo dobrym zabiegiem wspierającym poprawę kondycji naszej skóry. Długie przesiadywanie w wannie pełnej gorącej wody sprzyja powstawaniu problemu, dlatego kąpiele lepiej zamienić na prysznic wspierany rękawicą do masażu lub masażerem ręcznym. Miejsca objęte cellulitem warto zaraszać prysznicem w sposób naprzemienny ciepłą i zimną wodą w celu poprawy krążenia. Jeżeli posiadasz 3. lub 4. stadium cellulitu to wybierz się na drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską czy falę uderzeniową, które wspomagają redukcję pomarańczowej skórki.

3. Noś luźniejsze ubrania
Obcisłe spodnie rurki i inne opięte ubrania sprzyjają powstawaniu cellulitu, bo ograniczają krążenie krwi i limfy, dlatego warto zrezygnować z ciasnych jeansów na rzecz spódnic, sukienek czy bardziej luźnych spodni.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

author

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *