Elektryzujące się włosy? Mamy na to sprawdzone sposoby!

Sposoby na elektryzujące się włosy

Zima to czas, kiedy nasze włosy przechodzą ciężką próbę. Są znacznie bardziej narażone na przesuszenie przez mróz, ogrzewanie czy wszelkie czapki i okrycia głowy, które sprzyjają elektryzowaniu się włosów. Na elektryzowanie się włosów szczególnie narażone są włosy cienkie, ale u posiadaczek grubych i gęstych włosów efekt tego zjawiska jest znacznie bardziej widoczny, a pięknie ułożona fryzura w połączeniu z czapką i mrozem szybko zamienia się w tzw. „szopę”. Są jednak sposoby, aby okiełznać niesforne włosy narażone na mróz i przesuszenie, dzięki któremu nie będą poddawały się elektryzowaniu. Sprawdź jak możesz z nim skutecznie walczyć.

Dlaczego włosy się elektryzują?

Zanim przejdziemy do sposobów, warto zacząć od wyjaśnienia, dlaczego w ogóle nasze włosy poddają się elektryzowaniu. Włosy posiadają ładunek dodatni, stąd ulegają procesom fizycznym. Włosy porowate i przesuszone działają jak magnes na ładunki dodatnie, które unoszą się w powietrzu. Skutek jest taki, że jony dodatnie włosów odpychają jony dodatnie znajdujące się w powietrzu, stąd powstaje zjawisko elektryzowania się włosów. Warto więc szczególnie zimą zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów, co pomoże zwalczyć ich niesforność.

Sposoby na elektryzujące się włosy

#1 Lakier do włosów i pianka do włosów
Nawet jeśli na co dzień nie stosujesz kosmetyków do stylizacji włosów takich jak lakier, żel czy pianka – zimą warto włączyć je do codziennej pielęgnacji i stylizaji włosów. Kosmetyki te mają działanie antystatyczne, stąd pozwalają lepiej okiełznać elektryzujące się włosy. Wystarczy spryskać grzebień lub szczotkę lakierem i przeczesać włosy. Ten zabieg pozwoli zabezpieczyć je przed elektryzowaniem się.

#2 Nawilżanie i olejowanie włosów
Zabiegi nawilżające na włosy sprawiają, że stają się one nieco masywniejsze i lepiej wypłnione, stąd są mniej podatne na elektryzowanie się. Wykorzystaj olej kokosowy lub inne oleje roślinne i co najmniej kilka razy w tygodniu, a najlepiej codziennie przed każdym myciem włosów wykonaj zabieg olejowania włosów. Staną się one mocniejsze, lepiej nawilżone i mniej podatne na zjawiska atmosferyczne, a dodatkowo zabieg nada im niezwykłego blasku i poprawi ich kondycję.

#3 Unikaj suszarki i prostownicy
Zimą włosy są szczególnie narażone na przesuszanie – mróz, klimatyzacja, ogrzewanie, czapki wysuszają i osłabiają włosy. Dodając do tego zestawu suszarkę i prostownicę mamy komplet istnych narzędzi tortur dla naszych włosów, które nie tylko sprawią, że włosy będą bardziej podatne na elektryzowanie się, ale pozbawimy ich blasku, a z czasem ich końcówki zaczną się rozdwajać. Jeśli już musisz wysuszyć włosy suszarką, zmień strumień powietrza na chłodniejszy. Warto także zainwestować w suszarkę z funkcją jonizacji, co zapobiegnie elektryzowaniu się włosów.

#4 Maseczki i odżywki do włosów
Tak jak skóra, tak włosy także wymagają regularnej pielęgnacji. Warto więc regularnie stosować maski na włosy i stosować odżywki. Mogą to być specjalne kosmetyki, które działają antystatycznie zapobiegając elektryzowaniu się włosów, ale nawet kosmetyki bez tej właściwości o działaniu nawilżającym wzmocnią twoje włosy i pomogą lepiej radzić sobie z zasadami fizyki.

#5 Szczotka jonizująca
Ciekawym i skutecznym sposobem na ujarzmienie elektryzujących się włosów może być szczotka jonizująca do włosów, która rozczesuje włosy zapewniając im gładkość i chroniąc przed elektryzowaniem się. Ceny szczotek jonizujących wahają się od 80 zł do 200 zł. Szczotka jonizująca jest skutecznym i bardzo szybkim sposobem na wygładzenie włosów i zapewnienie im perfekcyjnego ułożenia bez efektu elektryzowania.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

author

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *