Elektryzujące się włosy? Mamy na to sprawdzone sposoby!

Zima to czas, kiedy nasze włosy przechodzą ciężką próbę. Są znacznie bardziej narażone na przesuszenie przez mróz, ogrzewanie czy wszelkie czapki i okrycia głowy, które sprzyjają elektryzowaniu się włosów. Na elektryzowanie się włosów szczególnie narażone są włosy cienkie, ale u posiadaczek grubych i gęstych włosów efekt tego zjawiska jest znacznie bardziej widoczny, a pięknie ułożona fryzura w połączeniu z czapką i mrozem szybko zamienia się w tzw. „szopę”. Są jednak sposoby, aby okiełznać niesforne włosy narażone na mróz i przesuszenie, dzięki któremu nie będą poddawały się elektryzowaniu. Sprawdź jak możesz z nim skutecznie walczyć.

Dlaczego włosy się elektryzują?

Zanim przejdziemy do sposobów, warto zacząć od wyjaśnienia, dlaczego w ogóle nasze włosy poddają się elektryzowaniu. Włosy posiadają ładunek dodatni, stąd ulegają procesom fizycznym. Włosy porowate i przesuszone działają jak magnes na ładunki dodatnie, które unoszą się w powietrzu. Skutek jest taki, że jony dodatnie włosów odpychają jony dodatnie znajdujące się w powietrzu, stąd powstaje zjawisko elektryzowania się włosów. Warto więc szczególnie zimą zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów, co pomoże zwalczyć ich niesforność.

Sposoby na elektryzujące się włosy

#1 Lakier do włosów i pianka do włosów
Nawet jeśli na co dzień nie stosujesz kosmetyków do stylizacji włosów takich jak lakier, żel czy pianka – zimą warto włączyć je do codziennej pielęgnacji i stylizaji włosów. Kosmetyki te mają działanie antystatyczne, stąd pozwalają lepiej okiełznać elektryzujące się włosy. Wystarczy spryskać grzebień lub szczotkę lakierem i przeczesać włosy. Ten zabieg pozwoli zabezpieczyć je przed elektryzowaniem się.

#2 Nawilżanie i olejowanie włosów
Zabiegi nawilżające na włosy sprawiają, że stają się one nieco masywniejsze i lepiej wypłnione, stąd są mniej podatne na elektryzowanie się. Wykorzystaj olej kokosowy lub inne oleje roślinne i co najmniej kilka razy w tygodniu, a najlepiej codziennie przed każdym myciem włosów wykonaj zabieg olejowania włosów. Staną się one mocniejsze, lepiej nawilżone i mniej podatne na zjawiska atmosferyczne, a dodatkowo zabieg nada im niezwykłego blasku i poprawi ich kondycję.

#3 Unikaj suszarki i prostownicy
Zimą włosy są szczególnie narażone na przesuszanie – mróz, klimatyzacja, ogrzewanie, czapki wysuszają i osłabiają włosy. Dodając do tego zestawu suszarkę i prostownicę mamy komplet istnych narzędzi tortur dla naszych włosów, które nie tylko sprawią, że włosy będą bardziej podatne na elektryzowanie się, ale pozbawimy ich blasku, a z czasem ich końcówki zaczną się rozdwajać. Jeśli już musisz wysuszyć włosy suszarką, zmień strumień powietrza na chłodniejszy. Warto także zainwestować w suszarkę z funkcją jonizacji, co zapobiegnie elektryzowaniu się włosów.

#4 Maseczki i odżywki do włosów
Tak jak skóra, tak włosy także wymagają regularnej pielęgnacji. Warto więc regularnie stosować maski na włosy i stosować odżywki. Mogą to być specjalne kosmetyki, które działają antystatycznie zapobiegając elektryzowaniu się włosów, ale nawet kosmetyki bez tej właściwości o działaniu nawilżającym wzmocnią twoje włosy i pomogą lepiej radzić sobie z zasadami fizyki.

#5 Szczotka jonizująca
Ciekawym i skutecznym sposobem na ujarzmienie elektryzujących się włosów może być szczotka jonizująca do włosów, która rozczesuje włosy zapewniając im gładkość i chroniąc przed elektryzowaniem się. Ceny szczotek jonizujących wahają się od 80 zł do 200 zł. Szczotka jonizująca jest skutecznym i bardzo szybkim sposobem na wygładzenie włosów i zapewnienie im perfekcyjnego ułożenia bez efektu elektryzowania.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Podziel się
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.