Wielki powrót Muminków w TV!

Muminki - bajka

Uwielbiani na całym świecie bohaterowie książek Tove Jansson wrócą na antenę telewizji już tej wiosny! Premierowe odcinki zostaną wyemitowane w telewizji Yle (Finlandia) i brytyjskich Sky Kids oraz Sky One. W anglojęzycznej wersji swojego głosu użyczą znani aktorzy, między innymi: Kate Winslet, Jennifer Saunders, Matt Lucas czy Rosamund Pike. Produkcja serialu ma pochłonąć aż 20 milionów euro, co stanowi największą fińską inwestycję w bajkę.

Muminki cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Ich popularność rozpoczęła seria bajek autorstwa Tove Jansson, ale pojawienie się wersji animowanej przyniosło im największą sławę na całym świecie. Można więc założyć, że nowa odsłona Muminków będzie prawdziwym hitem. Nie ma jeszcze informacji, czy bajka pojawi się w wersji polskiej i która polska stacja ją wyemituje, ani ile odcinków będzie liczyła seria. Sądząc po opublikowanych trailerach, dzieci (ale nie tylko) będą mogły liczyć na szereg efektów specjalnych i prawdziwą moc atrakcji.

W prace nad produkcją zaangażowała się także siostrzenica Tove Jansson – Sophia Jansson. Producentką wykonawczą i dyrektorką kreatywną serii jest Marika Makaroff, producentem John Woolley. Za reżyserię odpowiada Steve Box, związany z brytyjskim studiem Aardman Animations, laureat Oscara za film „Wallace i Gromit: Klątwa królika”.

„Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Pokazujemy trudności w związkach, uniwersalne pytania i dylematy dotyczące miłości, samotności, tolerancji. To są aktualne problemy i sądzę, że dlatego „Muminki” są nadal tak popularne, zwłaszcza w obecnych czasach” – mówi Marika Makaroff.

Kim są Muminki?

Muminki to bohaterowie popularnych książek autorstwa fińskiej pisarki Tove Jansson. Pierwsza powieść o Muminkach powstała w 1945 roku. Perypetie tych uroczych stworzeń doczekały się licznych adaptacji filmowych, teatralnych, radiowych czy komiksowych (w tym te stworzone przez brata pisarki). „Dolinę Muminków” w cyklu „Wieczorynka” przez wiele lat emitowała Telewizja Polska.

Z wyglądu przypominają nieco białe hipopotamy, ale poruszają się na dwóch nogach. Zamieszkują jedną z fińskich dolin. W świecie Muminków pojawiają się również Paszczaki, Buka i inni bohaterowie, którzy kreują niezwykły świat i niesamowite przygody, jednocześnie podejmując problemy bliskie każdemu z nas.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *