Książki które warto przeczytać w ferie. Sprawdź nasze propozycje!

Książki, które warto przeczytać w ferie

Czeka Cię długa podróż na ferie zimowe? To świetna okazja, żeby nieco nadrobić czytelnicze zaległości i rozerwać się dobrą literaturą, na którą często na co dzień brakuje nam czasu. Niemal w każdym tygodniu wydawcy prześcigają się, żeby ich nakładem ukazała się książka znanych i cenionych autorów czy bestsellery, które zdobyły uznanie na całym świecie.

Często podróż pociągiem, samolotem czy jako pasażer w samochodzie lub autokarze chcemy umilić podróż sięgając po książkę, ale także poszerzyć swoją wiedzę czy zwyczajnie przenieść się do innego świata i nieco odprężyć w trakcie długiej drogi. Planując wyjazd na ferie zimowe warto wygospodarować odrobinę miejsca na dobrą powieść, podręcznik czy poradnik, a nawet jeśli twoja walizka już pęka w szwach zawsze można zasilić czytnik o bestsellery i nowości w formie ebooka. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często podróżują i nie chcą dźwigać dodatkowych kilogramów.

Jak wybrać książkę?

Ważną sprawą jest dokonanie odpowiedniego wyboru co do książki, którą zabierzemy w naszą podróż. Wszak miejsca jest niedużo i nie będzie możliwości przebierania w tytułach. Bywa, że na naszych domowych regałach zalegają książki, które od dawna czekają na swoją kolej i być może ferie i czas relaksu, który się z nim wiąże będzie świetną okazją do nadrobienia zaległości. Jeżeli jednak dopiero szukasz dobrej i ciekawej książki to być może zainteresuje cię jedna z naszych wyselekcjonowanych propozycji.

#1 Becomming. Moja historia

Michelle Obama - Becoming
Michelle Obama – Becoming

Jedna z najbardziej lubianych i cenionych kobiet na świecie i jej wspomnienia. Mowa o Michelle Obamie, która do niedawna schowana w cieniu męża, prezydenta Stanów Zjednoczonych, zdecydowała się na publikację swoich przemyśleń i wspomnień, swoich doświadczeń, które ją ukształtowały wpłynęły na to, że stała się tak silną i niezależną kobietą, a jednocześnie wspierającą żoną i troskliwą matką.

Michelle Obama zdradza jak wyglądała zmiana, która dokonała się w życiu jej rodziny, odkąd ta znalazła się na świeczniku, w kręgu zainteresowań światowych mediów. Kiedy każdy ich ruch, każdy gest był poddawany wnikliwym analizom oraz tym jak wyglądało ich życie w Białym Domu, w którym mieszkali aż 8 lat. To ciekawa lektura, która zaciekawi nie tylko kobiety, ale także mężczyzn zainteresowanych tematami polityki USA, których nie brakuje w książce.

#2 Cymanowski Młyn

Cymanowski Młyn - Magdalena Witkiewicz. Stefan Darda
Cymanowski Młyn – Magdalena Witkiewicz. Stefan Darda

Powieść obyczajowa, a może thriller? Dwa świetnie znane w świecie literatury polskiej nazwiska czyli Magdalena Witkiewicz i Stefan Darda zmierzyli się z połączeniem charakterystycznych dla siebie gatunków tworząc naprawdę ciekawe połączenie w postaci historii opowiadającej losy małżeństwa, które wyjeżdża na odludzie, żeby oderwać się od codzienności i spróbować uratować swój związek. Pech chciał, że mąż Moniki musi nagle wyjechać i zostawia ją samą, a znienacka pojawia się do złudzenia podobny Łukasz, syn właściciela pensjonatu.

#3 Rodzanice

Rodzanice - Katarzyna Puzyńska
Rodzanice – Katarzyna Puzyńska

Kontynuacja bestsellerowej serii kryminałów rozgrywającej się w Lipowie i jego okolicach. Katarzyna Puzyńska, jedna z najlepszych polskich pisarek tworzących wielowarstwowe powieści z wątkami psychologicznymi wraca z dziesiątym już tomem swoich powieści i jak zwykle możecie liczyć na wciągającą lekturę doskonałe żonglowanie wątkami, trzymanie czytelnika w napięciu do ostatniej strony, co sprawia, że mamy do czynienia z książką, która nie ma szansy się znudzić.

#4 Furia

Furia - Sandra Brown
Furia – Sandra Brown

Jeśli szukacie świetnego, wciągającego thrillera wprost ze światowych list bestsellerów „New York Timesa” to sięgnijcie po najnowszą propozycję od Sandry Brown – niewątpliwej królowej tego gatunku.

Dwie dekady temu major Trapper stał się bohaterem ratując grupę osób w trakcie ataku bombowego w jednym z hoteli w Dallas. Dzięki temu wydarzeniu zyskał sławę, często udzielał wywiadów i pojawiał się w programach telewizyjnych. Po wielu latach zdecydował jednak o wycofaniu się w cień. Nie powstrzymało to jednak ambitnej dziennikarki, która za wszelką cenę chce przeprowadzić z majorem wywiad. Z trudem udaje się go do tego namówić, jednak w dzień wywiadu nieznani sprawcy dokonują ataku na dziennikarkę i majora, którzy ostatecznie decydują się na połączenie sił i wspólne śledztwo, którego zadaniem jest odkrycie kto stoi za zamachem bombowym sprzed lat.

#5 Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata

Chrobot - Tomasz Michniewicz
Chrobot – Tomasz Michniewicz

Niezwykła książka łącząca siedem podróży w czasie siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii. Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej.

Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko. Najnowsza książka nagradzanego reportażysty Tomasza Michniewicza to niezwykłe połączenie zapisu osobistych historii i wnikliwego spojrzenia na globalne problemy współczesnego świata.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *