Jak ściągnąć hybrydy? Zdejmowanie hybrydy krok po kroku

Jak ściągnąć hybrydy?

Manicure hybrydowy odznacza się niezwykłą trwałością, ale nawet najlepiej wykonany po jakimś czasie wymaga zmycia lakieru. Nawet jeżeli nic złego nie stało nam się z paznokciem, np. nie uszkodził się, nie odprysnął itd. to z czasem pojawią się odrosty, które wynikają ze wzrostu płytki paznokcia i możemy zapragnąć pozbycia się naszej hybrydy.

Możemy to oczywiście zlecić w salonie kosmetycznym, gdzie bez problemu pozbędą się lakieru za pomocą acetonu lub frezarki, ale posiadając aceton w domu, możemy to również zrobić samodzielnie. Wystarczy pamiętać o kilku krokach. Ważne, aby nie pozbywać się lakieru poprzez zrywanie go z paznokcia, nawet jeśli wydaje nam się, że lakier bardzo łatwo odkleja się od płytki. W ten sposób możemy bardzo łatwo uszkodzić paznokcie, dlatego użycie acetonu będzie zdecydowanie lepszym pomysłem.

Jak zmyć hybrydy krok po kroku?

Zanim zaczniesz zdejmowanie hybrydy, przygotuj sobie narzędzia, bo to nie jest tak prosty proces jak w przypadku zmywania zwykłego lakieru. Do zmywania hybryd będziesz potrzebowała acetonu, wacików, folii aluminiowej, pilnika, bloku polerskiego, patyczka lub metalowej szpatułki do odsuwania skórek i … czasu. Aceton bez problemu znajdziesz w każdej większej drogerii, a także w niektórych supermarketach (zdarza się nawet w Biedronce czy Lidlu) lub w sklepach internetowych. Jego cena zaczyna się od kilku do kilkunastu złotych, w zależności od pojemności buteleczki.

  1. Zaczynamy od delikatnego spiłowania pilnikiem wierzchniej warstwy lakieru i topu – to znacząco przyspieszy usuwanie hybrydy z paznokci.
  2. Waciki nasącz acetonem, nałóż je na każdy paznokieć i obklej dodatkowo folią aluminiową. Tak przygotowane acetonowe opatrunki utrzymaj na paznokciach przez ok. 5-10 minut.
  3. Na pojedynczym opatrunku sprawdź stan odchodzenia hybrydy od płytki paznokcia poprzez zdjęcie go za pomocą drewnianego patyczka lub metalowej szpatułki. Jeżeli któryś z fragmentów nie chce się jeszcze poddać, wówczas jest to znak, że okłady z acetonu powinniśmy jeszcze przytrzymać przez kilka minut.
  4. Po tym czasie usuwamy wszystkie zawiniątka i pozbywamy się lakieru. Resztki hybrydy z płytki usuwamy poprzez zmatowienie jej blokiem polerskim (wystarczy kilka ruchów).
  5. Dokładnie umyj dłonie, wsmaruj w nie krem do rąk, a na skórki nałóż olejek.

Oferty w sklepach:

Sorry, no posts were found.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

author

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *