Pilniki do paznokci – wszystko, co powinnaś wiedzieć, żeby nadać idealny kształt paznokciom

Pilniki do paznokci

Dłonie stanowią naszą „wizytówkę”, a podczas powitalnego uścisku zwracają na siebie szczególną uwagę. Warto zadbać o ich piękny i zdrowy wygląd. Jednym z elementów, które szczególnie pielęgnujemy są paznokcie, które są także wymagające i potrzebują od nas zazwyczaj większej uwagi. Nie tylko kolor lakieru i piękne zdobienia mają znaczenie, ale także ich kształt i zdrowy wygląd. Odpowiedni kształt nadajemy paznokciom za pomocą pilników. Warto wiedzieć jakie są ich rodzaje i gradacje, żeby móc dobrać najlepszy do sposobu jego użycia i rodzaju paznokcia.

Rodzaje pilników do paznokci

Do pielęgnacji i stylizacji paznokci używa się pilników papierowych, szklanych i metalowych, choć to właśnie te pierwsze cieszą się największą popularnością. Posiadają zewnętrzną warstwę wykonaną z papieru z drobinkami ściernymi o zróżnicowanej gradacji i z różnego rodzaju materiału. W środku pilnika papierowego znajduje się jego rdzeń, który charakteryzuje się różną giętkością. Rdzenie pilników papierowych wytwarza się z plastiku, teflonu lub drewna. Z kolei ziarna ścierające wykonane są z węgliku krzemu, kryształków cyrkonowych, opiłków skandynawskiego drewna lub folli mylar.

Pilniki szklane są jak nazwa wskazuje, są wykonane ze szkła. Jego powierzchnia zawiera specjalne nacięcia na powierzchni, które tworzą chropowatą powierzchnię, którą nadaje się kształt paznokciom. Z kolei pilniki metalowe wyróżniają się dużą trwałością. Powszechny mit związany z metalowymi pilnikami jest to, że doprowadzają do rozdwajania się paznokci i uszkadzają jego płytkę. Tak naprawdę do takich uszkodzeń możemy doprowadzić używając w nieodpowiedni sposób każdego rodzaju pilniczka. Jeżeli chcemy uniknąć rozdwajania się paznokci powinnyśmy prowadzić pilnik w jedną stronę. Pilniki metalowe są trwalsze i wystarczają na dłużej. Są też jednak droższe od pilników papierowych.

Gradacje pilników do paznokci

Pilniczki dzielą się również ze względu na grubość ziarna piłującego. Zasada jest taka, że im wyższa gradacja pilniczka, tym delikatniejszy będzie efekt piłowania.

Pilniki z gradacją 400 i więcej
Tego rodzaju pilniki służą w zasadzie tylko do polerowania i nadawania paznokciom blasku. Posłużą nam do wykańczania stylizacji. Charakteryzują się bardzo delikatną powierzchnią ścierającą.

Pilniki z gradacją 240
Pilniki do paznokci o gradacji 240 mają delikatną powierzchnię ścierną, którą wykorzystuje się do matowienia płytki paznokcia i tipsów.

Pilniki z gradacją 180
Pilniki o tej gradacji cechują się drobnym ziarnem i używa się ich głównie do wykańczania paznokci akrylowych i żelowych.

Pilniki z gradacją 100
Ta gradacja charakteryzuje się średnim ziarnem, którego używa się do skracania i nadawania kształtu twardszym tipsom, a także do twardych naturalnych paznokci dłoni i stóp.

Pilniki z gradacją 80
Pilniki z tą gradacją cechują się grubym ziarnem, którego używa się do pracy nad twardymi paznokciami przedłużanymi metodą akrylową lub żelową. Nie stosuje się ich przy paznokciach naturalnych.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

author

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *