Wakacje last minute? Sprawdź, jak bezpiecznie kupić tanie wczasy

Wakacje last minute - jak kupować?

Szukasz niedrogich zagranicznych wczasów w pięknym miejscu? Skorzystaj z oferty last minute i ciesz się wakacjami marzeń w znacznie korzystniejszej cenie. Teraz jest dobry czas, żeby znaleźć i zorganizować wypoczynek na wrzesień. Wystarczy przejrzeć oferty biur podróży i wybrać tę najlepszą. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać, żeby poszukując okazji nie wpaść w pułapkę.

Jak podaje Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ten rok jest wyjątkowy jeżeli chodzi o sprzedaż wycieczek oferowanych przez biura podróży. Polacy znacznie częściej niż w ubiegłych latach decydują się na zakup zorganizowanych wczasów. W stosunku do ubiegłego roku to aż 14-procentowy wzrost! Co więcej, coraz częściej korzystamy z ofert first minute, czyli wyboru kierunku dokonujemy znacznie wcześniej. To może być okazja dla osób, które wolą polować na okazje i wybierają opcję last minute. Takich ofert pojawia się więcej i łatwiej będzie upolować wakacje w ciekawym miejscu.

Jak bezpiecznie upolować wczasy last minute? Zasady

1. Oferty last minute to takie, które pojawiają się kilka lub kilkanaście dni przed rozpoczęciem wczasów i wylotem. Zwykle są to wycieczki, których nie udało się biurom podróży sprzedać lub ktoś w ostatniej chwili zrezygnował i zwolnił miejsce.

2. Przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość i bądź czujna. Czasami warto chwilę poczekać, żeby trafić na coś naprawdę atrakcyjnego. Na bieżąco śledź oferty renomowanych biur podróży na ich stronach internetowych i profilach social mediowych. Ustaw sobie też alerty, dzięki którym na bieżąco nowe oferty będą dostarczane na Twoją skrzynkę mailową.

3. Nie czekaj na ostatnią chwilę. Często zdarza się, że oferta last minute będzie tańsza kilkanaście dni niż na kilka przed wylotem. To w dużej mierze uzależnione jest od kierunku podróży i tego jak bardzo operatorowi zależy na szybkiej sprzedaży wczasów.

4. Wybieraj niepopularne terminy, czyli np. przed Bożym Narodzeniem czy po Nowym Roku. Możesz wówczas liczyć na największe obniżki i udać się na wczasy do ciepłych, tropikalnych krajów w niezwykle okazyjnych cenach i dodatkowo cieszyć się słońcem i ciepłem kiedy w kraju aura jest skrajnie niesprzyjająca.

5. Dokładnie sprawdzaj opinie o biurze podróży i oferowanych usługach. Klienci powiedzą Ci znacznie więcej niż dowiesz się ze strony internetowej czy kanałów social media. Poszukaj w Internecie, media często nagłaśniają problemy finansowe większych biur podróży i jeśli pojawiają się wątpliwości, lepiej odpuść.

6. Biura podróży często wykorzystują slogan „last minute”, żeby przyciągnąć uwagę klientów, a potem okazuje się, że oferta dotyczy wycieczki, która ma się odbyć dopiero za kilka miesięcy. Możesz być pewna, że cena nie będzie tak atrakcyjna jak w przypadku prawdziwej oferty last minute.

7. Zapoznaj się ze swoimi prawami. To, że korzystasz z oferty last minute nie oznacza, że możesz być traktowana/traktowany gorzej niż osoby, które tę wycieczkę wykupiły wcześniej w pełnej cenie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *