Kiedy on zdradza. Jak rozpoznać zdradę?

Zdrada - oznaki zdrady

Kiedy kobieta zaczyna podejrzewać zdradę partnera zwykle coś jest na rzeczy. Kobieca intuicja to bardzo silne narzędzie, które potrafi wychwycić i poddać analizie nawet najsubtelniejsze sygnały. Oczywiście szminka na kołnierzu, kobiecy zapach na odzieży partnera czy wreszcie przyłapanie na gorącym uczynku to najbardziej oczywiste oznaki zdrady, ale co jeśli ich nie ma, ale nadal mamy podejrzenia?

Zaufanie to podstawa każdego związku. Jeżeli więc zaczynasz odczuwać zmianę w zachowaniu czy wyglądzie partnera, spróbuj delikatnie wybadać, czy aby za tym wszystkim nie stoi druga kobieta. Nie wpadaj jednak w panikę! Staraj się utrzymać emocje i nerwy na wodzy. Zawsze możesz się mylić, a podejrzliwość w stosunku do partnera znacząco pogorszy wasze relacje. Sprawdź na co warto zwrócić szczególną uwagę, żeby poznać czy aby partner cię nie zdradza.

#1 Zaczął o siebie dbać

To nic złego, wprost przeciwnie. Czasem przychodzi taki moment, że chcemy coś zmienić, dokonać totalnej metamorfozy. Niepokojące może być kiedy zmiana przyszła z dnia na dzień, a partner, który przyzwyczaił Cię do bycia „niechlujem” nagle kupuje kilka nowych koszul i wychodząc wylewa na siebie „wiadro perfum”oraz zaczyna się odchudzać lub ostro trenuje, np. bieganie czy ćwiczenia na siłowni.

Nie powinnaś się zanadto przejmować i panikować, jeśli partner od dawna planował swoją zmianę i w końcu zaczął ją wdrażać w życie. Być może stwierdził, że to jest właśnie ten dzień.

#2 Znajdujesz podejrzane rachunki i paragony, z waszego konta nagle znikają pieniądze

Bronią, którą możesz wykorzystać w zbadaniu, czy on jest ci wierny jest pralka, a w zasadzie to, że to zazwyczaj kobiety sortują i wkładają do niej ciuchy. Masz w związku z tym okazję do sprawdzenia kieszeni spodni czy kurtki. Niejeden związek rozpadł się przez znalezienie przez partnerkę paragonów z restauracji za kolację dla dwojga, na której nie była. Przy okazji sprawdź kołnierzyk koszuli czy aby nie posiada niepokojących śladów wizualnych i zapachowych.

#3 Zaczął być dla Ciebie wyjątkowo miły i obsypuje cię prezentami bez okazji

Partner zaczął być uczynny i pomocny? Robi coś od ręki i nie musisz się dopraszać po milion razy o to samo? Kupuje kwiaty, biżuterię i inne prezenty zupełnie bez okazji? To bardzo miłe, ale coś tu nie gra. Skoro nigdy wcześniej tego nie robił, może to oznaczać, że próbuje ukryć poczucie winy.

#4 Ignoruje cię, czujesz, że jest nieobecny

Druga skrajność, kiedy czujesz, że partner Cię unika. Kiedy do niego mówisz to okazuje się, że niezbyt uważnie Cię słuchał. Na twoje pytania udziela bardzo zdawkowych odpowiedzi. Dotychczas zwyczajne rozmowy zamieniają się w ciągłe kłótnie, które on inicjuje. Jest rozdrażniony i poddenerwowany co może wskazywać na napięcie psychiczne wynikające z konieczności ukrywania się, życia w kłamstwie i ciągłej obawy, że zdrada wyjdzie na jaw. Jest to typowe zachowanie osób, które po raz pierwszy zdradzają. Z kolei notoryczni zdradzacze czują się względnie komfortowo prowadząc podwójne życie i potrafią zamaskować emocje wyćwiczoną grą aktorską.

#5 Cały czas chowa się z telefonem

Podejrzane rozmowy, z którymi ukrywa się po kątach? Telefon cały czas w ręce i masz wrażenie, że non stop odpisuje lub odbiera sms-y i inne wiadomości nawet w środku nocy. Ostatnio dość często nie odbiera twoich telefonów kiedy dzwonisz w ciągu dnia lub w czasie jego delegacji.

#6 Unika zbliżeń

Kiedy twój partner unika zbliżeń, możesz czuć się zaniepokojona. Szczególnie, jeżeli dotychczas wasz związek opierał się na czułości i namiętności, a od jakiegoś czasu partner zaczął się od ciebie oddalać, nie chce twojej czułości i bliskości, wykręca się od seksu to może oznaczać, że ma kogoś innego na boku. Oczywiście to nie jedyna przyczyna spadku libido, więc warto, żebyście o tym szczerze porozmawiali.

#7 Zostaje do późna w pracy, a delegacje się ciągle przedłużają

Zaniepokoić powinno Cię również długie siedzenie po godzinach, gdy twój partner nigdy nie pretendował do zostania pracusiem roku. Wyjazdy służbowe nagle zaczęły się przedłużać o 1-2 dni? To powinno dać Ci do myślenia i warto to zweryfikować, np. delikatnie podpytać kogoś z pracy partnera, w taki sposób, żeby nie sprawiać wrażenia podejrzliwej żony.

Powyższe punkty mogą być objawami zdrady partnera, ale nie muszą. Zmiana jego zachowania może wynikać ze stresującej pracy, problemów finansowych czy choroby bliskiej osoby, dlatego zanim zaczniesz rzucać oskarżeniami, spróbuj najpierw na miękko porozmawiać o waszych problemach w związku. Zadawaj konkretne pytania i zwracaj uwagę na jego reakcje. Pocieranie nosa, unikanie wzroku to główne sygnały, że rozmówca nie jest z tobą szczery.

Badania pokazują, że najczęściej partner, który zdradził raz, będzie to robił ponownie. Dlatego mimo jego największej skruchy,  żalu i deklaracji poprawy zastanów się nad waszą relacją i tym, czy będziesz umiała mu wybaczyć, ponownie zaufać i się tym nie zadręczać. Życie po zdradzie jest bardzo trudne dla osoby zdradzonej i nawet jeśli dziś wydaje ci się, że sobie z tym poradzisz, za jakiś czas może się okazać, że emocje związane ze zdradą męża czy partnera są tak silne, że nie jesteś w stanie ich udźwignąć. Możesz skorzystać wtedy z pomocy psychologa, który pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *