Związek na odległość – czy ma szansę powodzenia?

Związek na odległość. Jak przetrwać rozstanie?

Ty tu, on tam. Czy to może się udać? Przetrwanie trudów rozłąki to niełatwa sztuka, która na dłuższą metę udaje się niewielu związkom. Poznaj zasady, dzięki którym Twój związek będzie miał szansę przetrwać rozłąkę.

Pierwszą zasadą jest wspólne podjęcie decyzji o rozłące. Zarówno Ty jak i Twój partner macie prawo do rozwoju i podjęcia lepszej pracy. Jeżeli trafia się doskonała okazja, która wymaga wyjazdu na dłużej to dwie kochające się i ufające sobie osoby nie powinny się wzajemnie ograniczać i blokować. Jeżeli jedna ze stron wyrazi stanowczy sprzeciw to musi się liczyć z tym, że druga może z tego powodu nosić do niej żal przez bardzo długi czas.

Ważne jest też ustalenie zasad tego jak ma wyglądać związek utrzymywany w tej nietypowej lecz coraz powszechniejszej formie. Dobrze jest mieć również ustalony czas rozłąki, daty spotkań pomiędzy i częstotliwość spotkań za pośrednictwem komunikatorów. Miejcie swój rytuał, dzięki któremu codzienne długie rozmowy zapewnią wam spokój i dadzą wrażenie jakbyście byli bardzo blisko.

Globalizacja sprawia, że dysponujemy dziś ogromnymi możliwościami rozwoju, otrzymania lepszej pracy, zdobycia lepszego wykształcenia, a tym samym zapewnienia lepszego bytu rodzinie. Wiele par korzysta z tej szansy decydując się na długotrwałą rozłąkę, ale dzięki dzisiejszej technologii – kamerom w telefonach i laptopach, stałym dostępie do internetu i komunikatorom jesteśmy w stanie być w stałym kontakcie z bliską osobą. Jesteśmy w stanie zarówno ją widzieć, słyszeć jak i z nią rozmawiać i opowiadać o naszym dniu, wymieniać się spostrzeżeniami i przemyśleniami.

Żaden komunikator nie zapewni wam jednak intymności i bliskości drugiej osoby, dlatego w związku na odległość istotne jest jak najczęstsze widywanie się na żywo i w pełni wykorzystywanie tego czasu, który dla siebie macie. Spędzajcie go miło, ciesząc się każdą wspólną chwilą unikając żali i wszczynania kłótni. Pamiętajcie, że partner wiedząc, że w domu czeka na niego kochająca osoba nie będzie poszukiwał innych wrażeń. Kiedy jednak Wasze kłótnie staną się codziennością, a liczba wzajemnych żali osiągnie wysoki poziom, możecie oboje szukać ukojenia i spokoju w innych relacjach.

Jak przeżyć rozstanie?

Starajcie się oboje nie nadwyrężać waszego zaufania. Unikajcie wrzucania do sieci zdjęć z imprez i spotkań towarzyskich podczas gdy druga osoba tęskni w domu i cierpi z powodu samotności. To może odbić się na zaufaniu i na waszej relacji. Unikajcie dwuznacznych sytuacji, które nawet pośrednio mogłyby zranić drugą osobę. Wyjaśnienie nieporozumień jest znacznie trudniejsze za pomocą komunikatorów i telefonu, bo nie możemy przytulić drugiej osoby i pokazać jej, że nam na niej zależy.

Wykorzystaj ten czas najlepiej jak możesz. Rozłąka może mieć też swoje dobre strony – wreszcie masz więcej czasu dla siebie i możesz poświęcić się temu o czym marzyłaś od dawna. Realizuj swoje pasje, dokształcaj się i rozwijaj – przecież nie tylko partner może wykorzystać swoje 5 minut, ale ty również. Staraj się maksymalnie wypełnić swój czas, żeby ani chwili nie czuć się samotną i nie przywoływać złych myśli, które wpędzą Cię w czarną rozpacz.

Związek na odległość ma szansę przetrwania, ale istotną rolę odgrywa tutaj staż związku i wypracowany przez lata poziom zaufania. Jeżeli jest to związek o długoletnim stażu i nigdy między wami nie było nieporozumień i darzycie się wzajemnie dużym zaufaniem to przy dobrej organizacji i ustaleniu zasad jesteście w stanie przetrwać ten trudny czas. Znajdujcie w tej sytuacji pozytywy i wykorzystujcie możliwości, a Wasz związek będzie jeszcze silniejszy niż przedtem.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *