Antykoncepcja dla mężyczyzn – żel antykoncepcyjny dla niego już wkrótce?

Antykoncepcja dla mężczyzn - żel

Antykoncepcja to ważny temat, którego ciężar dotychczas zazwyczaj spoczywał na kobietach, które w celu uniknięcia niechcianej ciąży musiały decydować się na przyjmowanie ingerujących w ich zdrowie pigułek, plastrów czy decydować się na wkładki domaciczne i inne środki podczas gdy panowie dotychczas mogli korzystać jedynie z prezerwatyw. Istnieje jednak szansa, że wkrótce się to zmieni i panowie także będą mogli brać udział w zapobieganiu zapłodnieniu stosując specjalny antykoncepcyjny żel, który może zrewolucjonicować rynek środków antykoncepcyjnych.

Pierwsze wyniki badań są obiecujące, a do pierwszych badanych mężczyzn dołączyć ma kolejnych 420 par z całego świata, które będą sprawdzały skuteczność nowego środka i będą poddani testom. Skład żelu, w którego wchodzą takie hormony płciowe jak testosteron i progestagen ma za zadanie hamowanie produkcji plemników.

Zaletą żelu jest łatwa aplikacja, która polega na wcieraniu żelu w plecy i ramiona raz dziennie i odczekanie kilku godzin zanim podejmiemy stosunek płciowy z partnerką. Przez te kilka godzin, w czasie których skład żelu zacznie się aktywować, panowie nie mogą mieć kontaktu także z wodą i dziećmi. Prace nad antykoncepcyjnym żelem dla mężczyzn oraz badanie jego skuteczności i bezpieczeństwa są finansowane przez Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia.

Próby opracowania podobnego środka były podejmowane już wcześniej, jednak jak dotąd nie udało się uzyskać skutecznego i w pełni bezpiecznego preparatu. Jak sądzicie, czy żel podbije rynek? Skłaniałybyście swoich partnerów do korzystania z podobnego środka?

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *