Depilacja laserowa – pozbądź się niechcianych włosków na dłużej!

depilacja laserowa

Idealnie gładka skóra to marzenie każdej kobiety. Aby cieszyć się nią przez długi czas, niezbędna jest nie tylko jej prawidłowa pielęgnacja, ale również systematyczne golenie bądź depilacja. Niestety, zarówno użycie golarki, jak i depilatora nie jest zabiegiem trwałym, a włoski wcześniej czy później pojawiają się na skórze. Rozwiązaniem, które pozwoli zachować gładką skórę na dłużej, a jednocześnie nie będzie bolesną koniecznością, jest depilacja laserowa. 

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków z wykorzystaniem światła lasera. Pozwala to na bezbolesne pozbycie się niechcianego owłosienia, usuwając nie tylko zewnętrzną część włoska, ale także i wewnętrzną, wraz z cebulką. Dzięki temu efekty utrzymują się znacznie dłużej niż po goleniu czy klasycznej depilacji, a każdy kolejny zabieg jeszcze bardziej osłabia włoski i ich skłonność do odrastania. 

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej?

Efekty depilacji laserowej w zależności od częstotliwości jej wykonywania utrzymywać mogą się kilka tygodni, ale nawet kilka lat. Bardzo ważna jest więc regularność. Na początkowym etapie korzystania z zabiegów laserowego usuwania owłosienia należy pamiętać o wykonywaniu ich w odstępach wynoszących od 4 do 8 tygodni. Dotyczy to przede wszystkim pierwszego roku korzystania z depilacji laserowej. Po tym czasie cieszyć możemy się idealnie gładką skórą nawet przez 10 lat, pamiętając jednocześnie o wykonywaniu 2 razy do roku zabiegu przypominającego.

Depilacja laserowa miejsc intymnych (bikini)

Zabiegi depilacji laserowej są na tyle bezpieczne, że z powodzeniem stosować możemy je na całym ciele. Mimo wysokiej skuteczności wciąż wiele obaw budzi korzystanie z zabiegu celem usunięcia owłosienia z okolic bikini. Wynika to przede wszystkim ze skrępowania, a także braku wiedzy na temat tego, jak właściwie przebiega cały zabieg. W praktyce depilacja laserowa miejsc bikini odbywa się w specjalnej bieliźnie, a poszczególne partie ciała odkrywane są tylko podczas usuwania z nich owłosienia.

Depilacja laserowa w gabinecie kosmetycznym – przykładowe ceny

Koszt zabiegu depilacji laserowej w gabinecie kosmetycznym uzależniony jest nie tylko od lokalizacji danego lokalu, ale przede wszystkim od tego, na depilację, jakiej części ciała chcemy się zdecydować. Ceny poszczególnych zabiegów rozpoczynają się już od 70 zł w przypadku chęci depilacji laserowej palców u stóp, kończąc na stawkach wynoszących nawet ponad 500 zł w przypadku chęci wydepilowania całych nóg. 

Depilacja laserowa w domu

Wzrost zainteresowania zabiegami laserowej depilacji sprawił, że coraz więcej osób nie tylko decyduje się na skorzystanie z usług oferowanych przez specjalistyczne gabinety kosmetyczne, ale także interesuje się zakupem specjalnego urządzenia, pozwalającego na wykonanie zabiegu w domowym zaciszu. Mimo iż oferty poszczególnych firm, posiadających w swoim asortymencie depilator laserowy IPL, zachęcają do ich zakupu, w praktyce efekt, jaki uzyskać możemy z ich wykorzystaniem, jest znacznie słabszy niż w przypadku specjalistycznych urządzeń dostępnych w gabinetach kosmetycznych.

Depilatory laserowe do depilacji w domu

Sorry, no posts were found.

Czy depilacja laserowa posiada skutki uboczne?

Prawidłowo przeprowadzona depilacja laserowa nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych. Zdarza się jednak, że tuż po zabiegu, skóra poddana depilacji laserowej jest nieco podrażniona i zaczerwieniona. Wbrew krążącym opiniom, iż zabiegi depilacji laserowej znacząco zwiększają ryzyko zachorowań na raka skóry, jest ona w pełni bezpieczna dla zdrowia i życia korzystających. 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *