Manicure japoński – na czym polega? Jak go zrobić krok po kroku?

Manicure japoński - na czym polega? Jak go wykonać krok po kroku?

Piękne, zdrowo wyglądające paznokcie to marzenie każdej kobiety. Jeżeli dodatkowo lubisz „naturalny” wygląd paznokci i nie chcesz osłabiać ich lakierami do paznokci, a później zmywaczem wypróbuj manicure japoński. To bardzo prosta metoda pielęgnacji paznokci, która przywraca im naturalny blask. Jeżeli Twoje paznokcie są kruche i łamliwe to ten zabieg sprawi, że odzyskają formę.

Manicure japoński polega na wcieraniu specjalnych kosmetyków za pomocą polerek. Celem zabiegu jest pobudzenie krążenia w aparacie paznokciowym, co wpływa na poprawę stanu paznokci. Jest to efekt zarówno sposobu wykonania zabiegu jak i ziemi okrzemkowej z Morza Japońskiego, pyłku pszczelego, a także witamin A i E zawartych w kosmetykach. Polerki znajdujące się w zestawie wykonane są ze skóry jelenia, a w pudrze i paście znajdują się minerały i keratyna. Zestaw do manicure japońskiego bez problemu kupimy w drogerii lub sklepach internetowych, a ich ceny wahają się w granicach 50-150 zł.

Po zabiegu następuje widoczna poprawa wyglądu paznokcia, nabiera on pięknej różowej barwy i perłowego połysku. Paznokcie są tak dobrze wypolerowane, że nie zaleca się malowania ich lakierami, gdyż ich przyczepność jest dużo słabsza i lakier nie będzie się dobrze i długo na nich trzymał.

Manicure japoński nie stosujemy przy bardzo zniszczonych i uszkodzonych wskutek niewłaściwej aplikacji lub nieprawidłowego usunięcia akrylu, żelu czy lakierów hybrydowych. Głębokie uszkodzenia paznokci nie pozwolą na dokładne wpolerowanie kosmetyków i nie uzyskamy satysfakcjonujących efektów. Zabieg możemy przeprowadzić w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu przy użyciu specjalnego zestawu produktów i polerek do manicure japońskiego. Koszt takiego zabiegu w salonie kosmetycznym to ok. 30-50 zł.

Jak zrobić manicure japoński krok po kroku

  1. Zaczynamy od dokładnego zmycia starego lakieru, opiłowania paznokci i nadaniu im pożądanego kształtu oraz odsunięcia skórek.
  2. Następnie przechodzimy do zmatowienia płytki paznokcia delikatnym pilnikiem, który znajdziemy w zestawie.
  3. Nanosimy i wmasowujemy polerką w paznokcie specjalną pastę z zestawu. Uwaga, ważne jest, aby robić to w jednym kierunku bez odwracania ruchu polerki.
  4. Nanosimy i wmasowujemy różową polerką specjalny puder znajdujący się w zestawie do manicure japońskiego. Tutaj mamy dowolność prowadzenia polerki.
  5. Nakładamy oliwkę na okolice wałów paznokciowych, a także krem do pielęgnacji skóry dłoni.

Źródła:

  1. Praktyczna kosmetologia krok po kroku. Dłonie i paznokcie, Ewa Sobolewska, Renata A. Godlewska, Jacek A. Michalski, PZWL, Warszawa 2017
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

author

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *