Majtki menstruacyjne – trend w stylu eko, którego nie możesz ominąć. Dlaczego warto?

Majtki menstruacyjne

Ekologiczne podejście, ma przełożenie na każdą dziedzinę życia. Dziś już nie tylko używany papierowych toreb i słomek, ale coraz chętniej decydujemy się na filtrowanie wody, aby ograniczyć zużycie plastiku, a także zastępujemy klasyczne waciki do makijażu, tymi wielokrotnego użytku. Ekologiczna rewolucja poszła o krok dalej i dziś, możemy cieszyć się także szerokim asortymentem produktów higienicznych wielorazowego użytku. Jednym z takich rozwiązań, są majtki menstruacyjne, które według zapewnień producentów wyróżniają się znacznie większą chłonnością niż popularne podpaski i tampony.

Czym są majtki menstruacyjne?

Majtki menstruacyjne to specjalna bielizna przeznaczona do użytku w każdym dniu miesiączki. Niezależnie od intensywności krwawienia, cieszyć możemy się wygodą i komfortem. Wszystko to za sprawą wykorzystania chłonnych materiałów technicznych znajdujących się w krokowej części bielizny. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że majtki przeciekną. Niewątpliwą zaletą majtek menstruacyjnych, jest brak konieczności używania wkładek czy podpasek co zwiększa przewiewność i pozwala zachować dyskretność. Majtki menstruacyjne, w odróżnieniu od innych rozwiązań higienicznych, po użyciu wystarczy wyprać.

Jak działają majtki menstruacyjne?

Majtki menstruacyjne to alternatywa dla wszystkich tych, którzy poszukują wygodnych rozwiązań zgodnych z naturą. Bielizna ta, składa się z trzech warstw, pierwsza z nich posiada jony srebra, co zapewnić ma działanie przeciwbakteryjne, kolejna z nich to warstwa chłonna, ostatnia zaś tworzy zewnętrzną ochronę przed przeciekaniem. Dzięki posiadaniu specjalnej wkładki o dużej chłonności majtki menstruacyjne pełnią funkcję podpaski, jednak mimo to korzystamy z nich, jak ze zwykłej bielizny. Bez obaw o przeciekanie i bez potrzeby używania innych artykułów higienicznych. Majtki te, w zależności od intensywności krwawienia nosić można nawet do 12 godzin, co jest niezwykle wygodne. 

Opinie lekarzy na temat majtek menstruacyjnych

Pojawienie się na rynku nowych rozwiązań zawsze budzi wiele wątpliwości. Tak jest i w przypadku majtek menstruacyjnych, które swoim wyglądem przypominają klasyczną bieliznę, jednak ich właściwości pozwalają całkowicie zastąpić tampony, podpaski czy inne akcesoria higieniczne wykorzystywane podczas menstruacji. Co sądzą o nich lekarze? Tutaj opinie są niemalże identyczne. Większość lekarzy poleca korzystanie z majtek menstruacyjnych, argumentując to bardzo dobrym wchłanianiem wilgoci, działaniem antybakteryjnym oraz niskim prawdopodobieństwem powstawania nieprzyjemnych zapachów. Istotnym jest jednak wybór bielizny znanych marek, które cieszą się zaufaniem oraz dobrymi opiniami.

Majtki menstruacyjne – opinie kobiet

Wydawać by się mogło, że majtki menstruacyjne są rozwiązaniem bez wad. Przekonująco brzmi zarówno oferta firm zajmujących się sprzedażą tego typu bielizny, jej działanie, jak i pozytywne opinie lekarzy ginekologów. Co o majtkach menstruacyjnych mówią kobiety, a więc główni odbiorcy tego produktu? Kobiety zwracają uwagę przede wszystkim na wygodę, a także dyskretną formę majtek menstruacyjnych. Użytkowniczki zgodnie przyznają, że bielizna menstruacyjna świetnie radzi sobie w każdym dniu cyklu. Jedynym jej mankamentem może być dość wysoka cena, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż majtek tych używać możemy nawet przez 2 lata, argument ten wydaje się być mało priorytetowy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

3 Comments

  • Claudia , 14 marca 2023

    Też jestem ciekawa co i jak. Dziewczyny podzielcie się wrażeniami

  • ela_k , 14 marca 2023

    Mam i używam. Bardzo jestem zadowolona

  • Anne , 14 marca 2023

    Czy ktoś testował i chce polecić jakąś konkretną markę? Ja mam bardzo obfite miesiączki i boję się, że majtki będą przeciekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *