Sok z buraka i jego magiczne właściwości lecznicze

Sok z buraka i jego magiczne właściwości lecznicze

Buraki to popularne warzywa, które dzięki bogactwu witamin i składników mineralnych, mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Warzywo to wykorzystywane jest nie tylko w aspekcie kulinarnym do przygotowania, chociażby popularnego barszczu czerwonego. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się sok z buraka, który wyróżnia się magicznymi właściwościami leczniczymi, a jego przygotowanie jest banalnie proste.

Właściwości soku z buraka

Sok z buraka stosowany jest w leczeniu wielu schorzeń, ze względu na drogocenne jego właściwości. Sprawdza się on przede wszystkim w prawidłowej pracy układu krążenia i zalecany jest dla osób cierpiących na anemię, a także dla tych, którzy borykają się z wysokim poziomem cholesterolu we krwi. Sok z buraka polecany jest także do pobudzenia pracy układu pokarmowego, a ze względu na wysoką zawartość błonnika, stosowanie go przyspiesza metabolizm i wspiera proces odchudzania. Dzięki regularnemu stosowaniu soku mamy możliwość realnego obniżenia ciśnienia krwi, jak i poziomu cukru we krwi. Sok z buraka charakteryzuje się także działaniem antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym. Pozytywnie wpływa także na stan skóry. 

Sok z kiszonych buraków

Sok z kiszonych buraków to wyjątkowy produkt, który wyróżnia się przede wszystkim bogactwem składników odżywczych i mineralnych. Przez wielu, sok ten uznawany jest za naturalny probiotyk. Wszystko to za sprawą obecności bakterii kwasu mlekowego, które to mają pozytywny wpływ na działanie organizmu, a dodatkowo wzmacniają jego odporność.

Jak zrobić sok z buraka bez wyciskarki?

Brak wyciskarki nie wyklucza nas z możliwości zrobienia soku z buraka. W tym celu najlepiej wykorzystać blender. Sprawdzi tu się zarówno urządzenie w formie kielichowej oraz ręcznej. Co potrzeba do przygotowania soku z buraka? Oczywiście obrane i pokrojone buraki i trochę wody. Po uzyskaniu gładkiej, jednolitej konsystencji, sok przelewamy przez sitko i możemy rozkoszować się bogactwem witamin i minerałów.

Kiedy pić sok z buraków – rano czy wieczorem?

Generalnie nie ma żadnych przeciwwskazań przed spożywaniem soku z buraka o jakiejś porze dnia. Najlepiej jednak zdecydować się na jego wypicie rano przed śniadaniem, bądź pół godziny przed jego spożyciem. 

Sok z buraków przy chemioterapii

Podczas chemioterapii warto zdecydować się na spożywanie soku z buraków. Dzięki zawartości antyoksydantów w burakach, a także pozytywnemu działaniu soku na poprawę morfologii, polecany jest on podczas chemioterapii oraz w okresie rekonwalescencji.

Sok z buraka na zaparcia

Sok z buraka ma wpływ na poprawę pracy jelit. Bardzo często polecany jest więc osobom ze złą przemianą materii, a także tym, którzy cierpią na zaparcia. W tym celu sok z buraka rozcieńcza się z wodą i tak przygotowany napój spożywa dwa razy dziennie.

Sok z buraka na anemię

Leczenie osób cierpiących na anemię opiera się na podawaniu im żelaza. Aby jednak poprawić wchłanianie się tego pierwiastka, warto zdecydować się na spożywanie soku z buraka. Naturalny sok z buraków pozwala na podniesienie poziomu czerwonych krwinek w organizmie, co z kolei pozwala zmniejszyć objawy anemii.

Sok z buraka – efekty

Sok z buraka jest przede wszystkim zdrowym napojem, który jest bogaty w witaminy i minerały. To świetne źródło żelaza, kwasu foliowego czy potasu. Pierwsze pozytywne efekty picia soku z buraka zauważalne są już po pierwszym tygodniu, jednak realna poprawa stanu zdrowia widoczna jest po mniej więcej trzymiesięcznej kuracji. 

Sok z buraka – przeciwwskazania do picia

Drogocenne działanie soku z buraka na organizm człowieka zachęca do spożywania napoju. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na kurację z jego wykorzystaniem. Mowa tu przede wszystkim o osobach, które cierpią na kamicę nerkową, dnę moczanową, reumatyzm, czy mają problemy z niskim ciśnieniem krwi. W przypadku tych schorzeń, picie soku z buraka mogłoby dać odwrotny od zamierzonego efekt.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *