#TrendAlert: Muszkieterki – buty, które podkreślą Twoją kobiecość

Kozaki Muszkieterki

Z pewnością widziałaś je w niejednym filmie, a na pewno tym o muszkieterach, skąd zaczerpnęły swoją nazwę. Muszkieterki to prawdziwy hit tej jesieni i warto mieć w swojej garderobie przynajmniej jedną parę.

Skąd się wzięła moda na muszkieterki?

Buty muszkieterów to rodzaj butów na obcasie, które stały się popularne na początku XVII wieku. Nazwa „muszkieter” pochodzi od francuskiego słowa mousquetaire, czyli francuskiego żołnierza. Buty te były zazwyczaj wykonane ze skóry i sięgały tuż powyżej kolana. Często posiadały elementy ozdobne, takie jak sznurówki, paski i klamry.

Najczęściej przyjmuje się, że buty muszkieterów były po raz pierwszy noszone przez francuskich żołnierzy na początku 1600 roku. Żołnierze ci potrzebowali butów, które byłyby zarówno wygodne, jak i wytrzymałe, a buty muszkieterskie spełniały te wymagania. Styl ten szybko przyjął się wśród cywilów i wkrótce stało się modne noszenie butów muszkieterek zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

Buty muszkieterów były popularne przez cały XVII wiek, ale ich popularność osłabła w XVIII wieku. Powróciły jednak na początku XX wieku dzięki temu, że znalazły się w „stroju haremowym” francuskiego projektanta mody Paula Poireta. Ten słynny strój składał się z pary luźnych spodni, tuniki i właśnie muszkieterek. Został on przedstawiony na okładce magazynu Vogue w 1911 roku i pomógł spopularyzować styl, który jest nam dziś znany.

Muszkieterki – dlaczego warto je mieć?

Muszkieterki to dłuższe kozaki sięgające za kolano, nawet do połowy uda. Od lat mogliśmy zaobserwować je u największych światowych gwiazd takich jak Rihanna, Jennifer Lopez czy Beyonce. Jednak dopiero w tym sezonie na dobre zakrólowały w kobiecych garderobach dzięki podkreśleniu zgrabnych nóg, kobiecości i nadaniu nam zmysłowego looku. To połączenie sprawiło, że muszkieterki są dziś prawdziwym must have każdej z nas. Co ważne, sprawdzą się zarówno noszone do spodni jak i do sukienek.

Muszkieterki – jakie wybrać?

Muszkieterki zamszowe, z litej skóry, płaskie czy na obcasie? Nie ma znaczenia, ponieważ każdy model muszkieterek zwróci na siebie uwagę i zrobi prawdziwą furorę. Poniżej prezentujemy nasze typy dostępne w sklepach w atrakcyjnych cenach.

Muszkieterki zamszowe

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *