Baby Shower – czym jest i jak je zorganizować?

Baby Shower - jak zorganizować?

Organizowanie Baby Shower w Polsce nie jest jeszcze tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych, jednak zyskuje coraz większą popularność. Ta sympatyczna impreza dedykowana przyszłej mamie i dziecku znana także pod nazwą „bociankowe” to doskonała okazja do spotkania w gronie rodziny i przyjaciół jeszcze przed przyjściem maluszka na świat i nowymi obowiązkami, które wkrótce pochłoną rodziców.

Zwyczaj Baby Shower wywodzi się z krajów anglosaskich i pochodzi z XIX wieku. Młoda mężatka, która spodziewała się pierwszego dziecka otrzymywała prezenty i rady dotyczące wychowywania dzieci od doświadczonych kobiet z towarzystwa. W wolnym tłumaczeniu Baby Shower oznacza „dziecięcy prysznic”. Chodzi oczywiście o prysznic prezentów, które wręczane są przyszłej mamie. Jest to najważniejszy element imprezy, ale nie jedyny. Oprócz niego są wspólne zabawy i konkursy, spędzanie czasu w miłym towarzystwie i odstresowanie się przed nadejściem nowych obowiązków, a także smaczne i kolorowe jedzenie.

Jak zorganizować Baby Shower?

Imprezę organizuje ktoś z grona przyjaciół lub rodziny przyszłej mamy, np. siostra lub przyjaciółka w porozumieniu z nią na miesiąc lub dwa przed rozwiązaniem. Ważne, żeby przyszła mama czuła się dobrze, w przeciwnym razie organizację imprezy będzie trzeba odwołać lub przesunąć termin. Chodzi przede wszystkim o stworzenie miłej atmosfery i zabawę.

Najważniejszym punktem Baby Shower są prezenty. Każdy uczestnik powinien przynieść przyszłej mamie upominek. Warto skonsultować pomysł na prezent z przyszłą mamą lub wprost zapytać czego jej potrzeba, np. do wyprawki dla maluszka. Organizując imprezę warto przygotować listę prezentów. Taki zwyczaj jest bardzo popularny w USA, ale warto go rozpowszechnić i u nas, bo znacznie ułatwia gościom kupienie prezentu, który przyda się dziecku lub rodzicom i nie powieli się z prezentami innych gości. Jeżeli nie ma listy prezentów to warto, żeby uczestnicy imprezy byli w kontakcie ze sobą i osobą organizującą spotkanie. Można również porozumieć się z innymi i kupić jeden większy wspólny prezent.

Poza prezentami, które są głównym punktem tej imprezy osoba organizująca przygotowuje zestaw zabaw i konkursów, np. na imię dla dziecka. Wbrew pozorom zdarza się, że to właśnie podczas Baby Shower rodzice wybierają ostateczne imię dla swojej pociechy.

Kolejnym ważnym punktem jest jedzenie. Powinny to być posiłki, które będzie mogła zjeść również przyszła mama, czyli zdrowe przekąski, owoce, warzywa, sałatki, a toasty wznosi się zdrowym sokiem lub innym napojem bezalkoholowym. Kluczowe są jednak słodkości, które kuszą uroczymi i kolorowymi zdobieniami i tort z dziecięcym motywem wykonanym z masy cukrowej, np. w kształcie bucików, zabawek dla dzieci, smoczka i innych.

Najważniejsza jest jednak miła atmosfera. Mama musi czuć się swobodnie i nie może się stresować. Sprawmy jej przyjemność i spędźmy wesoło czas w miłym towarzystwie.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *