2 tydzień ciąży

2 tydzień ciąży - ciąża tydzień po tygodniu

2 tydzień ciąży to tak naprawdę oczekiwanie na zapłodnienie. Jeżeli planujesz zajście w ciążę to czas jajeczkowania zwany inaczej owulacją stanowi te kilka dni w miesiącu kiedy wasz plan może się udać.

W czasie owulacji wzrasta poziom estrogenów, które doprowadzają do rozwoju i uwolnienia pęcherzyka Graffa. Śluz staje się wówczas bardziej lepki i przezroczysty. Przy cyklu miesiączkowym wynoszącym 28 dni owulacja przypada na 14 dzień. Wówczas istnieje największa szansa na zajście w ciążę. Zdarza się jednak, że owulacja występuje nietypowo, dlatego warto obserwować zmiany, które zachodzą w Twoim organizmie w czasie cyklu. Bardzo dobre rezultaty daje codzienne mierzenie temperatury w pochwie – wówczas jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić moment owulacji. W aptece znajdziesz również testy owulacyjne, które bardzo przypominają testy ciążowe. Dzięki nim dokładnie określisz moment wystąpienia jajeczkowania.

Współżycie, które ma doprowadzić do zapłodnienia najlepiej rozpocząć na dzień przed planowaną owulacją, ponieważ komórka jajowa może być zapłodniona zaledwie przez kilkanaście godzin (maksymalnie – 24 h) od owulacji. Plemniki są bardziej żywotne – są w stanie czekać na jajeczko w drogach rodnych kobiety nawet 6 dni. Dlatego najlepiej, żeby zawczasu oczekiwały na dojrzewające jajeczko. Uprawiajcie seks co najmniej kilka razy w tygodniu, a gdy zaobserwujesz śluz owulacyjny – codziennie.

Pamiętajcie, że jeżeli pragniecie zostać rodzicami, przygotowania powinniście zacząć znacznie wcześniej od wprowadzenia zdrowego stylu życia, a kobiety dodatkowo od suplementacji kwasu foliowego. To ważne, bo do poczęcia zdrowego dziecka istotna jest dobra kondycja zarówno kobiety jak i mężczyzny, który dostarczy dobrej jakości nasienie. Gorsza jakość i mniejsza ruchliwość plemników może wynikać z niezdrowego stylu życia – złej diety, małej ilości ruchu, palenia papierosów, picia alkoholu i stosowania innych używek, a nawet noszenia ciasnych spodni przez mężczyzn. Zadbajcie o siebie zanim zaczniecie starania o dziecko, dużo rozmawiajcie ze sobą o swoich obawach, planach i podziale obowiązków – to pozwoli stworzyć między wami więź, która sprawi, że stworzycie zgraną rodzinę i staniecie się dla siebie bliżsi.

W drugim tygodniu ciąży nie mamy co spodziewać się jej jeszcze jakichkolwiek objawów. Jedyne objawy, które mogą kobiecie towarzyszyć w tym czasie to ból brzucha związany z owulacją oraz pojawienie się przeźroczystego, lepkiego śluzu, który umożliwi transport plemników do komórki jajowej.

Warto wiedzieć, że 2 tydzień ciąży to pierwszy trymestr i 1 miesiąc ciąży.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *