Dekoracje wielkanocne – przygotuj dom na Święta

Dekoracje wielkanocne

Nadejście wiosny to nie tylko świetny czas na wiosenne porządki w domu. To również okazja na zmianę nieco już smutnej, szarej i pozimowej atmosfery na kolorowy i znacznie bardziej pozytywny nastrój, który doda domownikom energii i pozytywnych myśli. Wiosna to także okres Wielkanocy, która kojarzy się z pięknymi wielkanocnymi dekoracjami, kolorowymi pisankami i kraszankami czy ozdobami w postaci wesołych króliczków, kurczaczków i pięknych wiosennych bukietów z bukszpanu i żonkili.

Im bliżej do wiosny tym więcej pojawia się w sklepach pięknych zarówno wielkanocnych jak i wiosennych dekoracji, dzięki którym możemy wprowadzić do naszego domu powiew wiosny, która tak długo kazała na siebie czekać. Jajka wielkanocne symbolizują początek (życia), ale sama wiosna również stanowi pewnego rodzaju nowy początek. W końcu przyroda budzi się na nowo do życia, na drzewach i krzewach pojawiają się pierwsze pąki, wszystko zaczyna się zielenić najpiękniejszym świeżym odcieniem zieleni. W ogrodach pojawiają się pierwsze kwiaty. Wykorzystajmy ten wiosenno-wielkanocny motyw do nadania i naszym wnętrzom odrobiny świeżości. Dekoracje wielkanocne możemy przygotować samodzielnie, ale również warto rozejrzeć się po sklepach z artykułami do domu, np. w Home&You czy Duce zaczynają pojawiać się już pierwsze wielkanocne kolekcje ozdób.

Dekoracje wielkanocne – jakie trendy w 2019 roku?

Jajka są bardzo głęboko wpisane w tradycję wielkanocną. Nie sposób wyobrazić sobie bez nich tego czasu. Zanim jednak zasiądziemy do wielkanocnego stołu i zaczniemy je spożywać w różnych formach i różnymi dodatkami, wykorzystajmy ich motyw do wprowadzenia naszego domu w wielkanocny nastrój. W tym sezonie klasycznie już rządzić będą dekoracje ceramiczne, w tym jajka stojące, ale przede wszystkim ozdobne zawieszki-jajka, które możemy porozwieszać w różnych miejscach naszego domu, np. na gałązkach umieszczonych w wazonie.

Niesłabnącą popularnością cieszą się również dekoracje wykonywane ręcznie lub stylizowane na homemade. Największy podziw budzą dekoracje wykonane na szydełku – misternie wydziergane jajeczka, kurczaczki czy koszyki na szydełku to prawdziwe małe dzieła sztuki, które cieszą oko i wzbudza zainteresowanie twoich gości.

Do trendów dekoracyjnych bardzo mocno wkrada się również eko design, który staje się coraz bardziej popularny za sprawą wpływów skandynawskich. Drewno, szkło, sznurek to materiały bardzo cenione we współczesnym designie. Dodatkowo w tegorocznych wielkanocnych kolekcjach najpopularniejszych dekoracyjnych marek zobaczyć możemy również dekoracje wykonane z metalu czy drutu.

Nie zapominajmy również o wieńcach wielkanocnych zarówno tych do powieszenia, np. na drzwi, ale również tych do postawienia na stole. Tutaj zdecydowanie królować będzie natura – drewno, mech i żywe rośliny, które wprowadzą nas w iście wiosenny nastrój.

Sprawdź ofertę dekoracji wielkanocnych w sklepach:

Sorry, no posts were found.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *