Biel i drewno – idealne połączenie w kuchni i łazience

biel i drewno w kuchni i łazience

Połączenie bieli z drewnem w domu to prawdziwy hit ostatnich sezonów i nic nie zapowiada, że ten trend osłabnie. Polacy chętnie przesiadają się na styl skandynawski, w których biel czy drewno są wyznacznikami. Przytłoczeni stylem z PRL-u, gdzie wszystkiego było za dużo i gdzie dominowały ciężkie kolorystycznie szafy, kredensy czy meblościanki, a w kuchniach zwykle rządziły ciemne meble, które w połączeniu z polską aurą pogodową przez większą część roku mogły przyczyniać się do złego samopoczucia.

Dziś chcemy odejść od tego trendu „wszystkiego dużo” i przechodzimy bardziej w styl minimalistyczny. Jeżeli pragniesz odświeżyć swoje mieszkanie i sprawić, że stanie się „lżejsze” i przyjemniejsze to połączenie bieli z drewnem tak w salonie, jak w kuchni czy łazience sprawi, że te pomieszczenia złapią oddechu, a ty razem z nimi. To połączenie wpisuje się także w ideę eko designu, który coraz chętniej wprowadzamy do naszych domów za sprawą Ikei, która mocno ją propaguje w swoich produktach i stylizacjach.

Spis treści

Biel z drewnem w kuchni

Mała lub wąska kuchnia to nie jest pomieszczenie, które warto przyciemniać. Tym bardziej powinno sprawiać wrażenie optycznie większej, przestronniejszej i jasnej. W kuchni spędzamy sporą część naszego czasu, dlatego dobrze, żeby budziła pozytywne emocje i dostarczała nam światła od samego rana. Połączeniem białych ścian, białych frontów szafek i drewnianymi dodatkami, np. rączkami szafek, blatami, półeczkami i innymi otrzymasz piękny efekt przestrzennej, nowoczesnej kuchni.

 

Biel z drewnem w łazience

Trend ten dotarł również do łazienek i bardzo dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach, które za sprawą kilku tricków wykorzystujących połączenie bieli z drewnem łatwo jest optycznie powiększyć. Można wykorzystać stylizowane na drewniane panele kafelki, które świetnie sprawdzą się na podłodze, a na ściany wybrać płytki białe gładkie lub w niektórych miejscach dla przełamania białe przestrzenne, np. z wypukłymi falami i innymi. Można tutaj również zagrać blatem podumywalkowym. Taki drewniany blat odpowiednio zaimpregnowany dobrze się sprawdzi w łazience i będzie stanowił piękną ozdobę pomieszczenia.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *