Dom i Ogród

Monstera w domu nie tylko w doniczce. Motywy roślinne w domu

Monstera - wystrój wnętrz, dodatki i dekoracje do domu

Kto wychował się w czasach PRL-u ten wie, że wtedy w prawie każdym domu rosła co najmniej jedna monstera i niezliczone ilości paproci. Jeszcze na początku lat 90. ten trend utrzymywał się w polskich domach, jednak z czasem zaczął odchodzić do lamusa wypierany przez palmy i inne egzotyczne rośliny, które coraz liczniej zaczęły pojawiać się na polskim rynku. Dziś moda na monsterę wraca wraz z pojawieniem się trendu botanicznego i podbija nie tylko parapety polskich domów, ale także bardzo odważnie wkroczyła do świata mody. Z kolei produkty i dekoracje zawierające liście monstery stanowią dziś bardzo pożądane elementy wystroju wnętrz.

Roślina charakteryzuje się dużymi liśćmi w kształcie zbliżonym do serca. Z wiekiem liście monstery zaczynają “dziurawieć” i przybierają ciemno zielony kolor, który nadaje wnętrzu eleganckiego i zarazem nieco tropikalnego klimatu. Sam kwiat nie jest zbyt wymagający w uprawie, nie lubi bezpośredniego słońca i zbyt częstego podlewania. Będzie czuł się dobrze w jasnych pomieszczeniach, ustawiony w półcieniu. Warto wiedzieć, że długich i zwisających korzeni rośliny się nie przycina. Monstera pięknie kwitnie! Jej kwiaty są koloru białego w kształcie dzwonka. Jeżeli jednak nie czujecie się na siłach w uprawie żywej rośliny, skorzystajcie z pięknych dodatków wystroju wnętrz z jej motywem.

Monstera i dekoracje z motywami botanicznymi doskonale odnajdują się w stylach minimalistycznych, nowoczesnych, eko i skandynawskim stanowiąc ciekawe przełamanie jasnych ścian i podłóg czy drewnianych mebli i innych jasnych i jednolitych elementów. Wykorzystaj monsterę i inne botaniczne motywy do stworzenia przytulnej aranżacji. Możesz wykorzystać do tego zarówno kwiaty doniczkowe jak i dodatki i dekoracje, które przełamią nudę. Użyj plakatów, ceramicznych ozdób, poduszek z monsterowym motywem, bieżników na stół i wielu innych.

Sprawdź nasze propozycje!

Podziel się

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *