Oczyszczanie organizmu – jak oczyścić swój organizm z toksyn?

Oczyszczanie organizmu - detoks

Każdego dnia nasze komórki pochłaniają szereg zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, wodzie, kosmetykach, których używamy i wreszcie w jedzeniu, które spożywamy. Toksyny otaczają nas z każdej strony, zatruwają nasz organizm i stanowią przyczynę wielu chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów. Są jednak proste sposoby, które możemy stosować, aby pozbyć się zanieczyszczeń z naszego organizmu.

Liczby nie kłamią – rocznie spożywamy ok. 3,75 l pestycydów i ok. 5 kg chemicznych dodatków do żywności. Z kolei z powietrza wdychamy ok. 2 g stałych zanieczyszczeń. Przerażające? Choć raz w roku warto zrobić sobie detoks, dzięki czemu obniżysz u siebie ryzyko zachorowania na ciężkie choroby.

Najprostszym i bardzo skutecznym sposobem na oczyszczanie organizmu jest codzienne picie na czczo szklanki wody z cytryną. Dzięki tej prostej metodzie pozbędziesz się złogów zalegających w jelitach. Możesz dorzucić również odrobinę imbiru i kurkumy co dodatkowo wzmocni działanie i zregeneruje Twój organizm.

Możemy zastosować również odpowiednią dietę oczyszczającą organizm, którą stosuje się przez co najmniej 7 dni. W ramach diety detoksykacyjnej zabrania się picia kawy, którą zamieniamy na ziołową herbatę i spożywania cukru. Wcześniej do tych zmian przygotowujemy nasz organizm, sukcesywnie ograniczając przyjmowanie tych produktów, aż do ich całkowitego wyeliminowania z menu. Dieta opiera się o dania gotowane na parze i samodzielnie wyciskane soki, dlatego warto zaopatrzyć się w parowar lub przynajmniej siatkę-nakładkę na garnek, która umożliwi przyrządzenie potrawy na parze oraz sokowirówkę.

W czasie stosowania diety oczyszczającej organizm, należy ograniczyć spożywanie mięsa, nabiału oraz pszenicy, ponieważ są źródłem tzw. kwaśnych toksyn. Wiele produktów pochodzenia zwierzęcego (mięso i nabiał) zawierają antybiotyki i hormony, a także substancje przyspieszające wzrost hodowlanych zwierząt. Dzięki diecie oczyszczającej poprawi się stan twoich włosów, paznokci i cery. Usprawnisz procesy myślowe i koncentrację oraz przemianę materii. Proces starzenia się twoich komórek zostanie zatrzymany.

Jeszcze innym sposobem na detoks może być 2- lub 3-dniowa głodówka, w której nie spożywamy niczego oprócz wody lub wody z cytryną lub dieta zielonych koktajli, która zakłada spożywanie świeżych koktajli z zielonych warzyw takich jak jarmuż, kapusta, sałata, ogórek, seler naciowy, natka pietruszki i inne.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

administrator, bbp_keymaster
W AleKobieco.pl poruszamy tematy lifestylowe, związane z modą, urodą, zdrowiem, kulinariami, podróżami, ale także rodziną, dzieciom czy związkom. Codziennie publikujemy nowe artykuły, wywiady, wideo. Śledź nas również w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z tym, co jest modne, sprawdzone, inspirujące, warte zainteresowania, z trendami zarówno z Polski jak i ze świata. AleKobieco.pl to portal dla ciekawych świata! Bądź razem z nami!

YOU MAY ALSO LIKE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *